ВО "Свобода"

ENG

30 липня
Віталій Мельничук: "Монопольне панування Федорука у Чернівцях підштовхнуло Каспрука спільно з Бурбаком на відновлення імперії "Народного фронту", але часи не ті…"
Віталій Мельничук: "Монопольне панування Федорука у Чернівцях підштовхнуло Каспрука спільно з Бурбаком на відновлення імперії "Народного фронту", але часи не ті…"

Для того, щоб зрозуміти поведінку та мотивацію дій "фронтовика" Олексія Каспрука, необхідно з різних боків проаналізувати поведінку колишнього міського голови Чернівців Миколи Федорука, який після приходу до мерства зумів за часи свого керування створити власну імперію. Миколі Федоруку у місті Чернівці - чи не єдиному в Україні - вдалося запровадити замкнуту багаторівневу тоталітарну структуру управління, яка за 15 років знищила будь-які паростки розвитку громадянського суспільства, на ментальному рівні змінила психологію містян з високоінтелектуальної - на базарно-ринкову та практично загальмувала розвиток Чернівців. Стосунки з оточенням у цьому замкнутому тихо-тоталітарному середовищі управління Чернівецької мерії будувалися на односторонньому безумовному підпорядкуванні волі "монарха", а чернівчани та всі, хто мав дотичність до служб, структур та установ міста, були поставлені в пряму залежність від волі перевірених часом управителів, які входили в чітку імперську систему Миколи Федорука. У середовищі такого замкнутого тепличного комсомольсько-кримінального технопарку Федоруківського періоду виховувалися та "вбиралися в пір'я" "піонери незалежності" з родин наближених до "імператора".

Оскільки на рівні України ще в часи правління Леоніда Кучми та всього президентського оточення мислили подібними категоріями, то можливості розвиватися, укріплюватися та посилювати свій вплив на підконтрольне населення міста Чернівці Миколі Федоруку з отриманими знаннями вищої партійної школи колишнього СРСР вже було питанням техніки.

Можливості використання механізмів маніпуляції з населенням міста в новоспеченого "монарха" стали практично необмеженими. Тих, хто потенційно міг цьому завадити впродовж короткого часу, різними способами було усунуто від найменшого впливу у Чернівцях або поставлено на безумовну службу. Щодо цього грунтовніше будемо спілкуватися вже після отримання, перевірки, систематизації та передачі у відповідні державні органи тих фактів та аргументів, які підтверджуватимуть та проливатимуть світло на тоталітарну систему керування містом, що була створена та розвинута Миколою Федоруком в часи свого керування, і яку підтримав та намагався відновити Олексій Каспрук.

Особисті враження, факти та розповіді про події, які мали місце під час багаторічного безроздільного керування містом Миколи Федорука та 4-річного керування Каспрука з відповідними чіткими доказами та фактами, чернівчани, які на своїй шкірі відчули довготривалий "вплив" імперії цих керівників, можуть в письмовій формі подати особисто мені, звернувшись за адресою: "вул. Грушевського, 1, для депутата Чернівецької обласної ради Віталія Мельничука") або за електронною адресою svoboda-cv@ukr.net.

Таким чином, вже з 1994 року, саме завдяки керівництву Миколи Федорука Чернівці реально не розвивались та були законсервовані, а гасло "Спільними зусиллями" перетворилось у потуги спільних зусиль купки місцевих олігархів навколо "монарха". Замкнутий "тихий" острів, де як з "пустого в порожнє" роками переливалася застаріла й густа кров міста, - існував без будь-якого шансу на ковток свіжого повітря та можливий розвиток.

Миколі Федоруку та його оточенню, щоб не втратити контроль за Чернівцями, жодним чином не було вигідно на рівні міста запроваджувати вагомі міжнародні інвестиції, переформатовувати з Росії та СНГ на Європу партнерські зв'язки на ще живих підприємствах електронної промисловості, серйозно перейматися проблемами містобудування та житлово-комунальної сфери. Федорук добре розумів, що для кращого контролю чернівчан потрібно всіх, хто мав роботу на підприємствах міста, направити на виживання в "клітку" "Калинівського ринку", а тих, хто виживе в складних еволюційних процесах битви за існування, - взяти під свій контроль. Такій унікальній бізнес-резервації "імперія Федорука" дала "зелене" світло і продуктивна енергія мешканців міста була перенаправлена в бескінечну базарну ріку, яка всупереч будь-яким нормам безпеки та містобудування розташувалася на території розливу річки Прут.

Віталій Мельничук, голова Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"