ВО "Свобода"

ENG

3 листопада 2016
Ярослав Когутяк: Крайові віча - приклад відстоювання права гідного життя на своїй землі
Ярослав Когутяк: Крайові віча - приклад відстоювання права гідного життя на своїй землі

3 листопада 1918 року, 98 років тому, на Буковині відбулося велелюдне крайове віче. Ця подія є прикладом демократичности українського народу, адже в цей день Північна Буковина відстояла об'єднання з Україною. Також три роки тому відбулося ще одне крайове віче з нагоди підписання угоди з Європейським Союзом. 2013 року люди в стані ейфорії щиро вірили, що Україна досягне статусу європейської держави і стане на новий шлях розвитку. Та, як бачимо, не легка ця дорога, адже колишня влада методом фарсу вирішила таким чином закрити українцям очі на суттєві проблеми. І ось тепер ми боремося за цілісність українських територій ціною життя наших бійців.

Нас спіткала ситуація, коли загарбники знову прагнуть розділити єдину українську державу на Схід і Захід. Вкотре українці відстоюють власні кордони зі зброєю в руках та ідеєю нероздільности України. Як і 98 років тому, ми вкотре показуємо, що український народ вміє гідно захищати свої землі в прагненні до єднання. Бійці російсько-української війни ціною свого життя продовжують шлях визволення усіх загарбаних московськими окупантами українських земель.

Для нас крайове віче стало прикладом відстоювання прав людей жити на своїй, Богом даній землі. І в цей день від імени буковинських свободівців бажаю українцям витримки та незламного духу в нелегкій боротьбі за єдину українську державу.

Ярослав Когутяк, голова Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"