ВО "Свобода"

ENG

24 березня 2017
Віталій Мельничук: Через реформи уряду відповідальність за стан справ в області все більше лягає на місцеві ради
Віталій Мельничук: Через реформи уряду відповідальність за стан справ в області все більше лягає на місцеві ради

24 березня 2017 року під час сесії Чернівецької облради свободівець Віталій Мельничук наголосив на проблемі збільшення відповідальности місцевих рад без будь-яких важелів впливу. Також важливою проблемою для місцевої влади стала повна відсутність впливу на газо- та енергопостачальні підприємства, зокрема такі, як "Чернівціобленерго".

Саме на цих питаннях постійно акцентують на зустрічах у районах місцеві керівники виконавчої влади та місцевого самоврядування. Свободівець зазначив, що ті важелі впливу, які могли би дозволити розв'язувати місцеві проблеми без центральної влади, практично не передають на місця.

"На території Чернівецької области, як і на території инших областей, енергопостачальні монополісти мають можливість господарювати практично в автономному режимі, і це треба враховувати, а найголовніше ‒ з цим треба боротися. Саме з цього приводу з ініціятиви фракції ВО "Свобода" розглядається питання щодо перевірки приватизації газо- та енергопостачальних підприємств із можливістю повернення їх у державну власність", ‒ зазначає Віталій Мельничук.

Свободівець додав, що на рівні держави без широкого громадського обговорення намагаються вирішити питання побудови на Дністрі каскаду ГЕС, через що екологи та громадськість Буковини висловлюють тривогу. Особливо це стосується районів над Дністром.

"На місцевому рівні всі проблеми мають бути чітко проаналізовані, необхідно виробити механізми захисту інтересів місцевих громад із врахуванням державницького підходу. Крім того, за потреби слід наполегливого інформувати керівництво держави про потреби відповідних законодавчих змін чи недопустимості проведення тих чи тих непродуманих ініціятив", ‒ наголосив свободівець.

При розгляді питання перевірки приватизації газо- та енергопостачальних підприємств депутати підтримали постановку цього питання та проголосували за основу. З приводу доопрацювання звернення було вирішено утворити робочу групу з представників фракцій за головуванням ініціятора питання Віталія Мельничука і вже до наступної сесії доповнити текст додатковими важливими вимогами щодо процесів приватизації, знаходження підстав для повернення у державну власність, прозорости формування тарифів на рівні НКРЄ та инших питань.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"