ВО "Свобода"

ENG

11 січня 2011
Заява Чернівецького обласного комітету ВО "Свобода" з приводу відкритого листа Михайла Папієва
Заява Чернівецького обласного комітету ВО "Свобода" з приводу відкритого листа Михайла Папієва

Неврівноваженість є ознакою розладнаної нервової системи, або ж визнанням власної неправоти перед силою фактів. Солодкі пісні можновладців про всезагальний буковинський "одобрямс" та ідилічну картину всенародної любові до "великого вождя всього українського народу" і його партії розвіяні поведінкою "правоохоронців" напередодні 5 січня та під час самих подій на Калинівському ринку. Не важко зрозуміти логіку обласної влади, яка намагалася придушити протести підприємців як за допомогою фізичної сили, залякувань та переслідувань активістів, так і недолугими спробами розповсюдження інформаційних "качок". Значно важче пояснити, чому голова буковинських регіоналів, а за сумісництвом ‒ керівник обласної виконавчої влади Михайло Папієв, викроїв частку свого дорогоцінного часу для написання опусу, у якому критикує підтримку протестів буковинських підприємців Чернівецькою обласною організацією ВО "Свобода". На думку спадає єдине ‒ страх… Страх подивитися у вічі українцям, страх зіштовхнутися зі злиднями, у яких живуть мільйони, страх втратити нажите "нєпосільним трудом", позбувшись посади.

Михайло Папієв сумнівається, чи є "Свобода" партією дорослих і серйозних людей. Очевидно, що за роки панування в Україні "дорослих і серйозних людей", критика дій влади, відкрита опозиція, принциповість та непідкупність, любов до рідної землі, мови, історії, пошана до свого народу вже сприймаються як радикалізм та дитячість. Але зауважте, що "вустами дитини промовляє істина", а цією дитиною є Україна. Розуміємо Ваш щирий подив. Виявляється, Буковина ‒ край не лише пристосуванців і, на щастя, не обмежується місцевими радами, які покірно, схиливши голови, попленталися у загальне стійло Партії регіонів.

Можемо Вас запевнити, що у "Свободи" є достатньо відповідальних та фахових прихильників, які знають не лише "ази функціонування держави", але й те, що рішення Конституційного Суду, про яке Ви згадуєте у Вашому листі, стосується визнання неконституційними окремих пунктів Указу Президента про оголошення конкретного референдуму в 2000 (!) році. Принагідно нагадуємо, що статтю 13 Закону України "Про всеукраїнський референдум" ніхто не скасовував. Цією нормою права передбачено, що "Верховна Рада України також призначає всеукраїнський референдум з питань … дострокового припинення повноважень Верховної Ради України, Президента України ‒ якщо цього вимагають не менш як три мільйони громадян України, які мають право брати участь у референдумі". Також вважаємо за потрібне наголосити, що якщо виконання передвиборчої програми ВО "Свобода" є популізмом, тоді побажаємо й іншим партіям такого ж популізму. На відміну від них, ми не вважаємо, що замовчування антидержавних, антинародних та цинічних дій сьогоднішньої влади є спільною працею на користь суспільства.

Виходячи з тону Вашої заяви, рясно поцяцькованої висловами мудрих людей, дозволимо й собі навести цитату іспанського філософа та політолога Хосе Ортеги-і-Гасета: "Ми вже давно живемо з нечистим сумлінням щодо питання влади і послуху. Розбещення постає тоді, коли приймається безладдя як нормальний, утверджений стан. Оскільки неможливо оздоровити те, що у своїй істоті злочинне й ненормальне, одиниця рішає пристосуватись до беззаконня, поринаючи сама в злочин і безладдя". Чи не є це описом сучасного українського суспільного життя? Але філософ веде далі: "Всі народи переживали періоди, коли владу захоплювала людина, яка не гідна була володіти; але здоровий інстинкт примушував їх напружити всі свої сили і дати відсіч незаконним претензіям на владу".

Ви маєте рацію, коли кажете, що "жодна партія в Україні не має монополії на істину і монополії на Україну". Тоді поясніть, чому Партія регіонів намагається монополізувати суспільну думку, в тому числі й на Буковині? Чому Ваш партійний колега віддає своїм нукерам наказ цькувати підприємців, які вирішили продемонструвати власну громадянську позицію? Чому "Свобода", з Ваших уст, заплямовується як партія напівосвічених маргіналів через підтримку цілком законних вимог підприємців? На ці питання навряд чи буде дана відповідь, бо відповісти нічого… Бо імідж конструктивного та справедливого державця розіб'ється об граніт фактів. А щодо конструктивної співпраці, наведемо ще один вислів Конфуція: "Якщо державець чесний, послух буде і без наказів; якщо ж він нечесний, послуху не буде, навіть якщо накази віддані".

Незважаючи на те, що ви є представником тієї влади, яка невдало експериментує над нашим народом, ми оцінюємо Ваше бажання щодо проведення дискусій стосовно важливих суспільних проблем. Тому пропонуємо Вам як керівнику не лише обласної партійної організації Партії Регіонів, але як голові Чернівецької ОДА започаткувати проведення широких громадських слухань з різних питань державної ваги та невідкладних проблем краю. Адже владі необхідно чути думку народу, а не робити вигляд, що народ німий, а влада глуха. Згадайте що, згідно 5 статті Конституції України, "носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ".

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"