ВО "Свобода"

ENG

19 лютого 2017
Буковинські свободівці вшанували героїв Небесної сотні
Буковинські свободівці вшанували героїв Небесної сотні

19 лютого 2017 року в Чернівцях активісти ВО "Свобода" разом із містянами вшанували полеглих героїв Небесної сотні. Під час заходу націоналісти символічно відновили барикади на Центральній площі міста, де три роки відбувалися події Революції гідности.

Один із організаторів заходу, представник "Студентської "Свободи" Денис Шутак у виступі наголосив, що пам'ять про полеглих героїв під час розстрілів 18-19 лютого 2014 року повинна зберегти кожен українець.

"Спільно з побратимами ми віддаємо шану загиблим героям Революції гідности та учасникам російсько-української війни. Вони полягли за свободу, гідність та вільну від промосковських владців державу. Найголовніше, щоби ці жертви не були марними", - зазначив свободівець.

"Українці довели, що вміють перемагати. Герої Небесної сотні ‒ приклад того, що вкраїнська нація є незламною. Три роки тому в ці дні нас потрясли новини про масові розстріли українців, які відстоювали власне право на свободу слова та честь. Колишня влада робила все, щоби нас залякати, але ми довели, що не боїмося. Наші герої Небесної сотні ‒ це незламний прапор боротьби за українську націю, гідні сини та дочки України. Головне не зупиняти боротьбу, продовжити змаг із ворогом і відвоювати українські території. Три роки постреволюційна влада не веде переможної політики, не розв'язує проблем суспільства, а витрачає час та ресурси на самозбереження в той час, коли олігархи заробляють на крові українців. Занадто багато найсвітліших синів та дочок України полягли на фронті. Якщо керівництво держави не буде разом із суспільством розв'язувати наявні проблеми, в державі розпочнуться соціяльні революційні протести", ‒ наголосив свободівець Віталій Мельничук.

Своєю чергою, голова "Студентської Свободи" Вадим Карпович зауважив, що такі дні для української нації завжди є жалобою: "Про які розваги може бути мова, якщо події трирічної давнини закарбувалися в нашій пам'яті, як криваві дні революції. Наш обов'язок ‒ вшанувати героїв Небесної сотні і крізь століття пронести згадку про них. Досі родичі загиблих не знають імен убивць, досі не наведено порядок у державі й досі наші брати гинуть на Сході. Ця влада відверто не хоче завершувати війну. Ми ж запитаємо: що вони робили три довгі роки після Революції гідности?".

Під час заходу "Студентська Свобода" відновила барикади на площі Центральній. Присутні мали змогу побачити, в яких умовах 2014 року майданівці творили революцію в Чернівцях.

Активіст "Студсвободи" Денис Шутак також додав: "Зараз я стою, як і три роки тому, на прапорі Партії регіонів. Хочу, щоби мене почули владці, які замінили "регіоналів", і запам'ятали, що так, як зараз я стою на цій шматі, за певний час так я стоятиму на прапорах вбивчої постреволюційної влади. Ми завершимо те, за що стояла Небесна сотня. Слава Україні!".

Наприкінці заходу організатори запросили всіх присутніх до перегляду фільмів про події Революції гідности.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"