ВО "Свобода"

ENG

21 лютого 2017
Свободівці вимагають від буковинських можновладців прозвітувати про реалізацію ідеалів Революції гідности
Свободівці вимагають від буковинських можновладців прозвітувати про реалізацію ідеалів Революції гідности

21 лютого 2017 року "Студентська Свобода" та Чернівецька обласна організація "Свобода" прийшли під стіни облдержадміністрації, вимагаючи від влади відповісти, як виконуються обіцянки, дані після революції. Громадськість вимагала прозвітувати про боротьбу з корупцією та хід люстрації недобросовісних посадовців.

Свободівець Денис Шутак під час промови наголосив, що через три роки після Революції гідности українці не побачили суттєвих змін на краще.

"Ця влада довела народ до зубожіння, а тим часом на Донбасі щодня гинуть наші побратими. За три роки вони довели Україну до постійного відчуття війни, постійного пошуку коштів та кращого життя за кордоном. Ідеали Майдану не виконуються, колишні "регіонали" знову рвуться до влади, а найгірше те, що партії коаліції, які прийшли до влади на крові українців, знехтували довірою народу та наживаються на війні.

Чому немає відповідей про замовників вбивць Майдану? Коли закінчиться оте так зване АТО, яке триває уже роками? Складається враження, що можновладці не збираються в майбутньому жити в цій країні. Вони забули, як прийшли до влади, а тепер, боючись втратити теплі крісла, називають знедолених українців, які виходять на протести, "п'ятою колоною та агентами Кремля", ‒ зазначив Денис Шутак.

Заступник голови обласної ради Віталій Мельничук зауважив: "Пройшло три роки, за цей час злочини режиму Януковича та розслідування вбивств на Майдані вже мали би стати повчальною історією із правовим покаранням тих, хто свавільно йшов проти волі народу, але ні.

Дуже непросто діяти органам місцевого самоврядування, коли олігархи беруть гору, адже люди найперше розповідають про свої біди депутатам, маючи надію, що місцеві органи самоврядування зможуть розв'язати їхні проблеми. Депутати та ради ці проблеми намагаються розв'язувати, але прямих важелів впливу не мають. Ба більше, за останній час різного роду реформи в освіті, медицині, адміністративній реформі спонукають до протистояння між владою та громадами саме на місцях".

Незважаючи на всі проблеми та невизначеність ситуації, органи місцевого самоврядування на Буковині, зокрема й обласна рада, чимало зробили для мешканців области, зокрема для родин бійців, які захищають державу на фронті.

"В ухваленій програмі підтримки бійців-учасників АТО та їхніх сімей передбачено дітям загиблих воїнів 2500 гривень на місяць до повноліття. Чернівецька область одна з перших запровадила визнання УБД для бійців-добровольців. На профільній комісії обласної ради цього тижня будуть розглядати звернення майданівців, які брали участь в подіях 18‒20 лютого на Майдані в Києві щодо їхнього соціяльного захисту", ‒ прокоментував Віталій Мельничук.

Оскільки голова обласної адміністрації Олександр Фищук відверто не захотів спілкуватись із чернівчанами, організатори протесту дали йому час обдумати своє рішення та все ж найближчим часом дати відповіді на поставлені питання.

"Хочу наголосити на тому, що саме спільна громадська робота може дати можливість розвиватися громадянському суспільству в Україні та допоможе подолати нашій державі всі наявні проблеми", ‒ додав Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"