ВО "Свобода"

ENG

14 березня 2017
Чернівецькі свободівці вимагають повернути у власність держави ПАТ ЕК "Чернівціобленерго"
Чернівецькі свободівці вимагають повернути у власність держави ПАТ ЕК "Чернівціобленерго"

14 березня 2017 року на колегії Чернівецької обласної ради депутати-свободівці включили в порядок денний сесії проєкт рішення та звернення щодо повернення у державну власність стратегічного підприємства ПАТ ЕК "Чернівціобленерго". Зокрема, націоналісти наполягають провести комплексну перевірку та визнати незаконною приватизацію газо- та енергопостачальних підприємств.

"Під час депутатських зустрічей, масових заходів та просто на вулиці ми часто чуємо від буковинців, що тарифний зашморг все більше пригноблює людей, а в нього, завдяки безконтрольному підняттю тарифів на електроенергію та природній газ, потрапляють більшість наших громадян. Причиною зубожіння людей стала антинародна приватизація газо- та енергопостачальних українських підприємств. Окрім надання багатомільярдних субсидій, практично відсутні важелі соціяльного захисту. Держава позбулася дієвого впливу на енергорозподільчі приватні кампанії, якими керують місцеві та іноземні олігархи, світові корпорації, фінансові кола та кампанії", ‒ йдеться у зверненні націоналістів.

Такі галузі економіки як металургія, хімічна промисловість, видобуток вугілля, видобуток газу, газо- та енергопостачальні підприємства (облгази та обленерго), підприємства зв'язку та суспільної комунікації переважно незаконно приватизовані.

"Наразі під загрозою непрозорої приватизації постала "Укрпошта" та "Укрзалізниця". Українська держава через відсутність дієвого контролю за роботою державних підприємств за час незалежности не лише втратила значну можливість надходжень в б'юджет, але й в сьогоднішній критичний час відстоювання державности практично не здатна через державні механізми якісно переформатувати економіку на ефективно боротися з агресором, визволяти свої території та захищати кордони", ‒ наголосив депутат-свободівець Віталій Мельничук.

Націоналіст стверджує, що незважаючи на явну шкоду від приватизації стратегічних монополій, влада надалі продовжує продавати державні частки стратегічних підприємств.

"Зокрема, нещодавно Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", власниками якої є російські олігархи, придбати більше 50% акцій енергопостачальної компанії "Чернівціобленерго", через що держава практично повністю втрачає важелі впливу на постачання електроенергії мешканцям міста Чернівці та области. Саме через приватизацію державних стратегічних підприємств проблематичним може стати життєзабезпечення закладів освітньої, медичної та соціяльної царини, масовими та безконтрольними можуть стати відключення від газо та електропостачання ‒ продовжує націоналіст. ‒ Ми звертаємося до керівництва держави невідкладно провести комплексну перевірку процесів приватизації газо- та енергопостачальних підприємств, зокрема й приватизацію ПАТ ЕК "Чернівціобленерго", при яких могло бути допущено значну частина порушень, у зв'язку з цим визнати незаконною приватизацію цих підприємств та на основі цього розпочати процеси повернення їх в державну власність".

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"