ВО "Свобода"

ENG

24 березня 2017
Депутати, які лобіюють побудову каскаду малих ГЕС, не допустили на розгляд цього питання під час сесії облради
Депутати, які лобіюють побудову каскаду малих ГЕС, не допустили на розгляд цього питання під час сесії облради

24 березня 2017 року депутати-свободівці подали звернення до керівництва держави щодо недопущення побудови каскаду малих ГЕС на річці Дністер. Натомість депутати фракції БПП "Солідарність", які відверто лобіюють побудову каскаду ГЕС на Дністрі, при формуванні порядку денного спробували зняти це питання.

Автор проєкту рішення свободівець Іван Апостолюк стверджує, що така поведінка депутатів лише доводить, що владі вигідно будувати каскади малих ГЕС на Дністрі, і за рахунок можливої екологічної катастрофи створювати додаткові енергетичні ресурси.

"Це звернення та загалом проєкт рішення ми ініціювали від імені тих буковинців, які живуть на прибережній території Дністра. Влада чудово знає, що чекає цих людей внаслідок реалізації проєкту, але відверто ігнорує тривогу людей. До сесії ми зібрали понад тисячу підписів і додаток до звернення по забороні каскаду малих ГЕС на річці Дністер. Але, як бачимо, це провладних депутатів не цікавить. Навіть наші колеги, які чудово знають всю суть цієї глобальної проблеми, пішли проти думки людей", ‒ наголосив депутат-свободівець Іван Апостолюк.

"Ганебно, коли влада так зневажає думку громадян. Неодноразово ми наголошували на тому, що побудова каскаду ГЕС може призвести до непоправних катастроф. Більше того, ще у 2015 та 2016 роках проводилися круглі столи і екологи та громадськість детально обговорила негативні наслідки появи малих ГЕС на Дністрі. Фахівці затвердили, що ідея з побудовою ГЕС не виправдає себе. Наші колеги з Івано-Франківщини та Тернопільщини вже ухвалили відповідний проєкт щодо заборони побудови каскаду.

На Буковині, як бачимо, депутати від пропрезидентської фракції вперто відстоюють олігархічний бізнес. Свободівські депутати й надалі будуть наголошувати, що без широкого громадського обговорення в принципі алогічно формувати плани побудови каскаду малих ГЕС на території Чернівецької области", ‒ зазначив націоналіст.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"