ВО "Свобода"

ENG

27 березня 2017
Новоселицька "Свобода" вимагає від перевізників справедливих умов перевезень та дотримання графіку
Новоселицька "Свобода" вимагає від перевізників справедливих умов перевезень та дотримання графіку

27 березня 2017 року голова Новоселицької районної організації ВО "Свобода" на Буковині Іван Попадюк заявив, що безвідповідальність місцевого перевізника слід покарати. За словами свободівця, якщо "Нов-Транс-Авто" не змінить своє ставлення до пасажирів та не знизить ціни на проїзд ‒ націоналісти готові перекрити дорогу та блокувати автобуси.

"Неодноразові звернення громадських активістів та депутатів до районної та обласної влади, на жаль, нічим реальним не завершилися. Депутати-свободівці обласної ради минулого року рішенням сесії ухвалили звернення до керівництва держави повернути на місця можливість впливу на перевізників, які неналежно надають пасажирські послуги. На жаль, Кабінет Міністрів України вкотре формально поставився до проблеми, та, як і раніше, реальних важелів впливу на перевізників місцева влада позбавлена", ‒ зазначає депутат Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук.

"Коли місцева влада не може цього зробити, то в такому разі ці важелі змушені знаходити місцеві мешканці через громадські та громадсько-політичні організації, депутатів та активних громадян", ‒ додає націоналіст.

Коментуючи ситуацію, керівник районної організації ВО "Свобода" Іван Попадюк наголосив: "Минулого тижня свободівці Новоселиччини заявили про заплановане проведення акції з блокування неналежного пасажирського обслуговування на маршруті "Новоселиця ‒ Чернівці" їчерез численні порушення з боку перевізника. Неприпустимими стали необґрунтовані ціни на проїзд, адже перевізники їдуть через "старий міст", цим самим скорочуючи відстань ‒ за відстань 30 кілометрів вони вимагають від пасажирів 23 гривні. Крім того, в перевізників "Нов-Транс-Авто" простійно є очевидно хронічне недотримання графіку, на дотриманні якого ми неодноразово наголошували".

"Для розв'язання проблеми ми погодилися зустрітись із представниками перевізника, активістами та представниками влади. Натомість під час зустрічі нас палко переконували, що пікету не потрібно, бо, мовляв, замість зробити погано перевізнику, ми перешкоджатимемо пасажирам доїхати до місця призначення і такі дії призведуть до конфлікту. Ми розуміємо переживання людей, але вкотре наголошуємо, що така нетактовна робота перевізників є неправильною", ‒ зазначає Іван Попадюк.

"Саме завдяки наполегливості громадських активістів та свободівських депутатів проблема незадовільного пасажирського обслуговування на маршруті "Новоселиця ‒ Чернівці" почала зрушати з мертвої точки. Наразі створено робочу групу для вивчення подібних питань, зокрема створення додаткового маршруту, чи двох паралельних ‒ до Калинівського ринку і на "Гравітон", звідки їдуть всі автобуси і тролейбуси по Чернівцях, із встановленням адекватної ціни на рейси. Керівник перевізника "Нов-Транс-Авто" змушений сприйняти та взяти до уваги претензії і до тарифів, цін та інших проблем, зокрема й відсутности в Новоселиці місця для будівництва автостанції, тощо", ‒ додає депутат Новоселицької міської ради свободівець Богдан Яворський.

У результаті комісія, до складу якої увійшли і представники ВО "Свобода", повинна розібратися в ситуації, розробити пропозиції щодо нових маршрутів, а головне ‒ домогтися хоч якихось кроків назустріч із боку перевізника. Інакше запланований протест та блокування неякісного пасажирського перевезення не минути, адже перш за все громадські активісти та свободівці думають про комфорт людей.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"