ВО "Свобода"

ENG

30 червня 2017
Чернівецька "Свобода": Подолання сирітства ‒ спільна справа держави та суспільства
Чернівецька "Свобода": Подолання сирітства ‒ спільна справа держави та суспільства

30 червня 2017 року на підтримку ініціятиви об'єднання "Яворина" фракція "Свободи" у Чернівецькій облраді зареєструвала проєкт рішення та звернення до керівництва держави з підтримкою впровадження Державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки.

У зверненні зазначено:

"Основними напрямами подолання сирітства є соціяльно-правова підтримка дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування. Своє повноліття молоді люди з сиротинців та інтернатних закладів зустрічають у складних соціяльно-побутових умовах. Те, що на даний момент робить держава для їхнього нормального входження в доросле життя, є недостатнім. Для соціяльної адаптації необхідні значні зусилля місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ та організацій, спрямованих на захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зважаючи на те, що не в усіх регіонах України діють регіональні програми з забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа саме отримання житла залишається однією з найактуальніших проблем для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За даними статистичної служби, на 01.07.2016 кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, що перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов, складає 20 298 осіб, з них за віком від 16 до 18 років ‒ 5 382 дитини, від 18 до 23 років ‒ 14 916 осіб. Протягом 2013‒2015 років житло отримали 2 145 осіб, що складає 11% від усіх, хто цього потребує".

Враховуючи актуальність забезпечення житлом сиріт після досягнення ними повноліття, відповідно до ст. 6 Закону України "Про державні цільові програми", саме для пришвидшення вирішення цього питання на рівні держави фракція ВО "Свобода" в Чернівецькій обласній раді подала відповідний проєкт рішення та звернення на розгляд сесії облради.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"