ВО "Свобода"

ENG

7 липня 2017
У Чернівцях презентували книжку Іллі Стринадка "Вижницька православна громада"
У Чернівцях презентували книжку Іллі Стринадка "Вижницька православна громада"

В обласному центрі Буковини відбулася презентація книжки Іллі Стринадка "Вижницька православна громада". На заході були присутні представники духовенства УПЦ КП на чолі з митрополитом Буковинським та Чернівецьким Данилом, представники обласної виконавчої та представницької влади, зокрема заступник голови обласної ради свободівець Віталій Мельничук, наукова та творча інтелігенція, громадсько-політичні діячі та журналісти.

Ілля Стринадко ‒ професійний будівельник, який з перших років незалежности України був біля витоків "Просвіти" на Вижниччині та Буковині, підтримував розвиток національно-демократичних сил. Попри завантаженість, зараз продовжує громадсько-політичну діяльність, впевнено розвиває осередок "Свободи" на Вижниччині, є головою націоналістичної фракції у Вижницькій ОТГ.

Звернення автора до цієї проблематики є актуальним, оскільки саме церковна громада здавна була осередком збереження українцями власної ідентичности, мови, традицій. Церква нерозривно пов'язана з усіма етапами формування української державности.

Богдан Леко ‒ відомий науковець, син священика з Банилова Вижницького району Аркадія Лека, переповів дуже складну долю батька, який зазнав переслідувань у румунські часи та в роки Другої світової війни. Тоді родини священиків вважали "ворогами народу", а діти священників дуже непросто торували собі життєвий шлях. Але саме ця якість і дала можливість вперто нести знамено православної віри у своєму серці та все своє життя продовжувати боротьбу за Україну.

Вражає обсяг та ґрунтовність опрацьованого історичного, архівного та отриманого на місцях інформаційного матеріялу, який автор самостійно зумів знайти, опрацювати, систематизувати, відредагувати та видати. Книга дає можливість ґрунтовно ознайомитися з історією рідного краю.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"