ВО "Свобода"

ENG

4 липня 2017
Чернівецька "Свобода" вимагає провести перевірку приватизації енергетичних підприємств
Чернівецька "Свобода" вимагає провести перевірку приватизації енергетичних підприємств

4 липня 2017 року з ініціятиви свободівців Чернівецька облрада ухвалила рішення звернутися до керівництва держави з наполяганням провести комплексну перевірку процесів приватизації газо- та електропостачальних підприємств, зокрема й щодо приватизації ПАТ ЕК "Чернівціобленерго" та ПАТ "Чернівцігаз".

"На минулій сесії обласної раді при обговоренні цього питання та тексту звернення було ініційовано створення робочої депутатської групи. За наслідками її роботи депутати затвердили текст звернення та підтримали рішення звернутися до Фонду держмайна з потребою отримати інформацію, що стосуються приватизації ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго" та до регіонального відділення фонду в Чернівецькій області щодо надання інформації, що стосуються приватизації підприємств набувачем майна або правонаступником котрих стало ПАТ "Чернівцігаз", ‒ повідомляє депутат-свободівець Віталій Мельничук.

"Народне господарство України за 25 років незалежности втратило з державного управління значну кількість підприємств у багатьох галузях економіки, які були передані на приватизацію і опинилися під контролем місцевих та іноземних власників. Через сумнівну передачу у приватну власність значної частини газо- та енергопостачальних підприємств за час незалежности держава втратила можливість отримання великої кількості надходжень в державний б'юджет, ‒ додав націоналіст. ‒ Досить відчутним для мешканців територіяльних громад области, як і всієї України, є тарифний зашморг, у який через безконтрольне підняття тарифів на електроенергію та природний газ потрапили переважна частина наших громадян. Через відсутність державного впливу на приватних власників газо- та енергопостачальних підприємств держава надає багатомільярдні субсидії переважній частині населення, аби не допустити соціяльних протистоянь.

Незважаючи на відчутну шкоду, завдану державі приватизацією стратегічних монополій, зокрема й в газо- та енергопостачальній царині, в Україні й далі продають державні частки облгазів та обленерго. Зокрема, нещодавно Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ "ВС Енержі Інтернейшнл Україна", власниками якої є російські олігархи, придбати більше 50% акцій енергопостачальної компанії "Чернівціобленерго", через що держава практично повністю втрачає важелі впливу на постачання електроенергії мешканцям міста Чернівці та области. Також місцеві територіяльні громади ставлять питання щодо повернення у комунальну власність внутрішніх газогонів, які у свій час були передані газопостачальним компаніям, зокрема "Чернівцігаз", ‒ зазначає Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"