ВО "Свобода"

ENG

12 липня 2017
У новостворених ОТГ на Путильщині обурені запланованою ліквідацією районного відділу освіти
У новостворених ОТГ на Путильщині обурені запланованою ліквідацією районного відділу освіти

12 липня 2017 року через незрозуміле та провокативне рішення голови Путильської РДА Миколи Савчука ліквідувати відділ освіти заступник голови обласної ради свободівець Віталій Мельничук із робочою поїздкою відвідав Путильський район. Досі у жодному з районів области таких "новацій" не ініціювали, тому депутати-свободівці райради за підтримки громади виступили проти такого рішення.

Про цю проблему я повідомив на сесії, оскільки процес на рівні Путильського району міг вийти з під контролю. Після виступу щодо недопустимости непослідовних та провокативних дій чиновників і посадовців у громадах та професійних середовищах, Віталій Мельничук підготував відповідне депутатське звернення.

Після проведених зустрічей в Путилі з керівництвом районної ради, відділу освіти, з головами рад та керівництвом місцевих освітніх закладів у Селятинській та Конятинській ОТГ стало зрозуміло, що це одноосібна ініціятива голови місцевої РДА. Практично ніхто, крім самого Миколи Савчука, не бачить потреби у запланованій ліквідації відділу освіти в Путильському районі.

"Незважаючи на практично одностайне несприйняття в середовищі освітян ідеї пришвидшеної ліквідації відділу освіти очільник району вперто наголошує, що неухильно буде дотримуватися "стратегічної лінії" та, таким чином, змушувати новостворені ОТГ займатися освітою самостійно. Мої доводи, що новостворені ОТГ з об'єктивних причин ще не мають можливости ні юридично, ні кадрово повноцінно займатися освітнім процесом на своїй території чиновник не взяв до уваги. Неприпустимо напередодні нового навчального року ліквідовувати дієвий структурний підрозділ ‒ відділ освіти, адже це може поставити під загрозу проведення навчального процесу на Путильщині та розбурхати і так неспокійне освітянське середовище", ‒ повідомив Віталій Мельничук.

За словами місцевих мешканців, ця боротьба голови РДА з освітянами вже доволі тривала. Свого часу Микола Савчук лише з відомих йому причин незаконно звільнив з роботи начальника районного відділу освіти, який поновив себе на посаді через суд. Тож задумана з боку голови Путильської РДА ліквідація відділу освіти може бути продовженням тиску на освітянина.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"