ВО "Свобода"

ENG

2 жовтня 2017
Буковинські свободівці на сесії облради опікуються збереженням екології Дністра
Буковинські свободівці на сесії облради опікуються збереженням екології Дністра

За наполягання депутата Чернівецької облради свободівця Івана Апостолюка та за підтримки профспілки "Студентська "Свобода" й громадськости на розгляд позачергової сесії облради поставили питання запровадження мораторію на будівництво ГЕС на Дністрі.

Питання було включено до порядку денного, але депутат від "Опоблоку" Дмитро Павел при формуванні порядку денного запропонував зняти його відправити на доопрацювання, мовляв, немає висновку профільної енергетичної комісії. Питання перенесли на наступну сесію. (Для довідки: за програмою розвитку гідроенергетики до 2026 року заплановано будівництво каскаду 6 ГЕС на Дністрі, в тому числі в районі забору води для 250 тисяч мешканців Чернівців).

Громадськість, депутати, місцева та центральна влада мають усвідомлювати, що забудова Дністра малими ГЕС може призвести не лише до погіршення якости води у річці та підвищити вологість навколишнього середовища, але й до загибелі реліктових видів рослин, цінних видів риб, які не матимуть можливости природнім способом підніматися через греблі у місця нересту. Крім того, ймовірним є затоплення тисяч гектарів земель, у тому числі й сільгосппризначення, можуть бути затоплені житлові забудови.

"На жаль, більшість обласних депутатів на цій сесії не взяли до уваги вимоги та прохання громадян, які проживають на берегах Дністра, і лише за ініціятиви свободівських депутатів це питання внесли до порядку денного сесії, ‒ повідомив свободівець Іван Апостолюк. ‒ Виступ наукового працівника Національного природного парку "Дністровський каньйон" мав допомогти депутатам усвідомити, що шкода від побудови каскаду малих ГЕС на Дністрі може бути непоправною, але думка фахівця залишилася поза їхньою увагою".

Свободівці й надалі відстоюватимуть необхідність збереження балансу екосистеми річок України, в тому числі й річки Дністер. До речі, депутати Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад подібні звернення щодо будівництва ГЕС на Дністрі скерували до керівництва держави.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"