ВО "Свобода"

ENG

4 жовтня 2017
Депутати-свободівці Чернівецької облради ініціюють звернення про скасування депутатської недоторканности
Депутати-свободівці Чернівецької облради ініціюють звернення про скасування депутатської недоторканности

У Чернівецькій обласній раді депутати, що представляють ВО "Свобода", ініціюють ухвалення звернення до Верховної Ради України із закликом скасувати недоторканність народних депутатів.

У проєкті звернення, запропонованому свободівцями, зазначено:

"Після Революції гідності минуло вже більш ніж 3 роки. Питання відповідальності політичних сил перед людьми, які їх обирали, є дуже важливим. Невиконання багатьох зобов'язань, що були проголошені перед виборцями і досі не реалізовані, не дає можливості українському суспільству ефективно розвиватися, боронити українську державу від загарбників та звільняти свою територію від ворожої окупації.

Однією з вимог Революції гідності було забезпечення рівності всіх громадян перед Законом. Партії, які сформували коаліцію в парламенті, перед виборами запевняли, що скасування недоторканності буде їхнім першочерговим кроком. Проте вже після виборів парламентські фракції політичних сил, що брали на себе зобов'язання забезпечити громадянам України рівні права, відмовилися від власних обіцянок.

Останні події у сесійній залі Верховної Ради щодо розгляду питань позбавлення депутатського імунітету дають підстави стверджувати, що взяті народними депутатами зобов'язання у цій частині знову не виконуються.

19 липня цього року за ініціативи народного депутата України Юрія Левченка та з підписами 158 парламентарів у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6773 щодо змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності. З огляду на це, депутати фракції ВО "Свобода" у Чернівецькій обласній раді ініціюють проект рішення та звернення до Верховної Ради України щодо скасування імунітету народних депутатів проекту закону про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)" № 6773 від 19.07.2017.

Законопроект скасовує ч. 2 ст. 80 Конституції України. Замість нині чинного імунітету запропоновано впровадити так званий індемнітет ‒ захист депутата від переслідування лише при виконанні службових обов'язків".

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"