ВО "Свобода"

ENG

11 жовтня 2017
Свободівці виступили проти непродуманої передачі в концесію державних лісогосподарських підприємств
Свободівці виступили проти непродуманої передачі в концесію державних лісогосподарських підприємств

В Україні через непродумані процеси та непрозорі схеми приватизації у приватну власність вже передано значну частину підприємств, які стосуються стратегічних державних монополій в царині енергозабезпечення (обленерго, облгази), комунікацій, зв'язку тощо. Незрозуміла ситуація з подальшим статусом та розвитком "Укрзалізниці", "Укрпошти", процесом приватизації стратегічних прибуткових державних підприємств. Продовження непродуманої політики продажу, приватизацій та передачі в концесію державних підприємств може ще більше загострити і так надзвичайно складну ситуацію в народно-господарському комплексі України, втягнути суспільство у чергові протистояння та конфлікти. З огляду на це, надто тривожною є інформація про офіційне оприлюднення Мінекономрозвитку в липні цього року пропозиції щодо передачі державних лісогосподарських підприємств у концесію, тобто надання права тимчасового використання лісових ресурсів суб'єктами приватного господарювання.

До Чернівецької обласної ради звернулися трудові колективи лісогосподарських підприємств краю, що виступають проти застосування концесійної моделі управління у лісовому господарстві Буковини та України (№39/1614 від 20 липня 2017 року). Вони просять підтримати їхню позицію збереження у лісовому господарстві державної форми власности. Це питання, як і питання ймовірного спорудження каскаду малих ГЕС на Дністрі, лобіює Кабінет Міністрів України без широкого обговорення з залученням фахівців та громадськости.

При передачі державних лісгоспів у концесію їх чекає виведення з-під впливу та контролю як держави, так і громадськости, що може призвести до великої кількости проблем на місцях та екологічної катастрофи. З огляду на це, фракція ВО "Свобода" у Чернівецькій обласній раді ініціює подання на розгляд сесії обласної ради проєкту рішення стосовно цих питань та звернення до керівництва держави щодо недопущення передачі в концесію державних лісогосподарських підприємств.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"