ВО "Свобода"

ENG

14 жовтня 2017
У Рідківцях свободівці вшанували Небесну сотню та Героя війни Івана Миханюка
У Рідківцях свободівці вшанували Небесну сотню та Героя війни Івана Миханюка

14 жовтня 2017 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в Рідківцях Новоселицького району за ініціативи свободівців біля пам'ятника Героям Небесної сотні відбулася панахида за загиблими борцями за волю й незалежність України та бійцями-майданівцями Небесної сотні. Продовжилося вшанування Героїв московсько-української війни біля могили Героя "Легіону Свободи" Івана Миханюка, котрий загинув 5 травня 2015 року поблизу Авдіївки Донецької області (бойова машина під час переміщення особового складу підірвалася на фугасі).

Цьогоріч до 75-річчя створення УПА та з нагоди Дня захисника України в Рідківцях біля могили Івана Миханюка, як і біля могил інших загиблих Героїв "Легіону Свободи" в Хотині та Чернівцях, за ініціативи керівника Рідківського осередку ВО "Свобода" Дмитра Кушнірюка встановили нові флагштоки, на яких саме цього дня, 14 жовтня, замайоріли синьо-жовті та червоно-чорні прапори.

По завершенні урочистостей із нагоди вшанування Героїв УПА, а також Дня захисника України на місцевому стадіоні свободівці започаткували юнацький футбольний турнір серед школярів навчальних закладів Новоселиччини пам'яті Івана Миханюка. У відкритті змагань взяли участь мати та донька загиблого Героя. Символічно перед початком змагу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять борців за волю та незалежність України. Представникам кожної команди-учасниці донька Івана Миханюка Ангеліна вручила святковий торт та подякувала за увагу до пам'яті тих, хто віддав життя за свою землю та Україну.

Голова Рідківського осередку ВО "Свобода" Дмитро Кушнірюк також подякував присутнім за те, що не забувають Героїв, наголосивши, що серед організаторів турніру є й безпосередній учасник буремних подій Революції гідності сотник "Сотні Буковини" Іван Попадюк. Легенда Майдану побажав перемоги найсильнішим. При цьому він зазначив, що проведення змагань пам'яти Героя московсько-української війни Івана Миханюка є реальним закладанням фундаменту міцної патріотичної правової Української Соборної Самостійної Держави, у якій українці будуть справжніми заможними господарями на своїй, Богом даній землі.

"Ми відкрито й урочисто вшановуємо наших героїв, аби їхній героїзм був прикладом для виховання нового покоління справжніх вільних громадян України, про яке мріяли провідники ОУН-УПА Коновалець, Бандера, Шухевич та Герої московсько-української війни Іван Миханюк, Анастасія Горбачова, Олександр Коваль, Віталій Крутофіст та тисячі інших полеглих", ‒ зазначив Іван Попадюк.

Змагання відбувалися в дуже напруженій та безкомпромісній боротьбі. Перемогу здобули юні футболісти с. Магала, які у фіналі з рахунком 4:0 перемогли футболістів-школярів із міста Новоселиця. Третє місце посіли футболісти с. Рідківці.

По завершенні спортивних змагань свободівці організували автопробіг до Хотина та Чернівців, де також після щирої молитви присутніх біля могил наших Героїв.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"