ВО "Свобода"

ENG

30 жовтня 2017
Свободівці ініціювали повну українізацію царини послуг у Чернівцях
Свободівці ініціювали повну українізацію царини послуг у Чернівцях

Депутати від фракції ВО "Свобода" у Чернівецькій міськраді Андрій Кандиба та Назар Моклович зареєстрували проєкт рішення, який передбачає, що у всіх царинах обслуговування в обласному центрі до клієнтів обов'язково повинні звертатися державною українською мовою.

Обов'язково українськими також повинні бути вивіски, плакати, афіші, рекламні оголошення, цінники, меню у закладах харчування тощо. У документі "Про подолання наслідків радянської окупації в мовній царині в місті Чернівці" зокрема йдеться:

"Встановити, що в Чернівцях мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності є державна мова ‒ українська".

Встановлення вивіски іноземною мовою можливе лише з обов'язковим зазначенням її перекладу чи транслітерації українською мовою рівновеликим шрифтом.

Щодо царини обслуговування, то "… надавач послуг зобов'язаний звертатися та спілкуватися з отримувачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта у різі, якщо надавач послуг ними володіє. У всіх закладах громадського харчування, торгівлі обов'язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів персонал зобов'язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь якою іншою мовою (за наявності)".

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"