ВО "Свобода"

ENG

30 жовтня 2017
Чернівецькі свободівці вимагають повернути графу "національність" у реєстраційних документах
Чернівецькі свободівці вимагають повернути графу "національність" у реєстраційних документах

Українці повинні обов'язково вирішити питання національної ідентичности. Депутати Чернівецької міськради звернуться до Верховної Ради України, Президента та Кабміну щодо повернення графи "національність" у державних реєстраційних документах. Відповідний проєкт рішення зареєстрував депутат від фракції ВО "Свобода" Назар Моклович.

"Національна ідентичність ‒ ознака вільного, демократичного цивілізованого суспільства. На противагу тоталітарній системі, яка прагне перетворити своїх громадян у зденаціоналізовану масу без роду-племені, слухняних гвинтиків свого режиму, українці повинні обов'язково вирішити питання національної ідентичності.

В українському суспільстві національна справедливість у цих питаннях досі не відновлена. До паспорта громадянина України сьогодні можна вносити ряд усіляких відомостей, зокрема відомості про шлюб, сім'ю, дітей, групу крові та резус-фактор, але тільки не національність чи національність дітей.

Штучне позбавлення українців та представників інших націй права вказувати свою національність та пишатися нею є грубим порушенням принципу верховенства права (стаття 8 Конституції України), а також вимог, закріплених у міжнародних актах, зокрема: Загальної Декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські політичні права, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які є частиною національного законодавства України", ‒ йдеться у тексті звернення.

Передбачено, що документ розглянуть на сесії у листопаді.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"