ВО "Свобода"

ENG

1 листопада 2017
Освітній процес на Путильщині міг бути заблокований через дії голови Путильської РДА
Освітній процес на Путильщині міг бути заблокований через дії голови Путильської РДА

Як вже повідомлялось раніше, у Путильському районі керівник РДА Микола Савчук, всупереч рекомендації департаменту освіти ОДА, місцевих освітян, депутатів районної та місцевих рад, керівництва ОТГ самочинно ліквідував відділ освіти та створив иншу організаційну структуру ‒ сектор освіти, функціювання якого має низку правових протиріч, що не були враховані при його створенні. Крім того, з 1 листопада ця організаційна структура, зважаючи на зміни в освітньому законодавстві та беручи до уваги рішення сесії Путильської райради, втрачає правові повноваження в питанні забезпечення освітнього процесу в районі.

На жодний конструктивний компроміс з освітянами, депутатським корпусом, керівництвом ОТГ щодо спільного розумного вирішення цієї освітньої проблеми з переформатуванням керівного органу освіти в районі керівник РДА Микола Савчук не йшов. Зважаючи на це, путильці всією громадою змушені були самі знаходити вихід із ситуації, що виникла через дії керівника місцевої адміністрації.

Ще на початку липня освітяни, голова та депутатський корпус райради, керівництво новостворених ОТГ зрозуміли, що з початком нового навчального року за таких дій голови РДА може бути зірвано забезпечення освітнього процесу. Щоб цього не сталося, 11 серпня було ухвалено рішення сесії Путильської районної ради № 47-16/17 про скасування рішення ХV сесії районної ради ХХІІ скликання від 12.09.1997 "Про делегування повноважень районній державній адміністрації" в частині управління освітою. Задля забезпечення освітнього процесу керівництво, депутатський корпус райради та педагоги району дійшли спільної думки щодо необхідности створення комунального закладу "Путильський Центр управління освітою" Путильської райради. Було ухвалено й відповідні рішення.

Упродовж липня-вересня тривала підготовка документів, проходження та затвердження через рішення сесії положення про роботу новоствореного комунального закладу. Рішенням № 61-19/17 сесії Путильської районної ради від 3 жовтня цей комунальний заклад був створений і з 1 листопада він почав набувати повноважень забезпечення освітнього процесу на Путильщині. Незважаючи на правові рішення районної ради та освітян району щодо створення відповідного комунального закладу для подальшого забезпечення освітнього процесу на території району, керівник РДА на всіх рівнях і далі вперто намагається відстоювати право на існування паралельної управлінської освітянської структури ‒ сектора освіти Путильської РДА.

Оскільки такі дії керівника РДА продовжують створювати передумови до подальших протистоянь на рівні освітянського середовища району та області, 30 жовтня ситуацію, що склалася, вчергове було обговорено на засіданні профільної постійної комісії обласної ради, ‒ каже заступник голови облради свободівець Віталій Мельничук. ‒ Цього ж дня на колегії, під час обговорення порядку денного сесії, я озвучив це питання та, зважаючи на те, що проблема паралельного існування двох керівних структур управління освітою в Путильському районі зі сторони керівника РДА та керівництва ОДА не вирішується, рекомендував винести його на розгляд сесії облради.

Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук та його заступники запевнили, що докладуть зусиль для оперативного вирішення цього питання, адже розуміють, що далі так тривати не може. Як на рівні виконавчої влади області та Путильського району розв'язуватимуть освітянську проблему, створену стараннями місцевого керівника райадміністрації, ‒ побачимо згодом.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"