ВО "Свобода"

ENG

10 листопада 2017
Свободівці в Чернівецькій облраді ініціюють звернення про скасування закону, що сприяє поширенню сепаратизму
Свободівці в Чернівецькій облраді ініціюють звернення про скасування закону, що сприяє поширенню сепаратизму

Депутати-свободівці ініціювали включення до порядку денного 17 сесії облради проєкту рішення про звернення до Верховної Ради та Президента щодо скасування закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", який федералізує державу, узаконює сепаратизм і консервує середовища дестабілізації.

Це питання на сесії обласної ради озвучив керівник обласного осередку свободівців, депутат облради Віталій Мельничук: "Нещодавно на колегії обласної ради окремі керівники райрад порушували питання значного недофінансування заробітних плат за жовтень освітянам, медикам, працівникам соціяльної та культурної галузей. Тим часом у Верховній Раді ухвалюють закони про окремий статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, завдяки чому в недалекому майбутньому десятки мільярдів гривень б'юджетних коштів щомісячно витрачатимуть у цих областях на забезпечення законсервованого середовища сепаратизму".

Свободівець зазначив, що в Україні, де після здобуття незалежности досі не переорієнтовано управлінську структуру на вимогу часу, й надалі триває адміністративна реформа, процеси децентралізації, створення нових адміністративних структур ОТГ. Тому затримка державного фінансування з одночасним фінансуванням антидержавних груп та утворень є додатковим негативним елементом втрати довіри до керівництва держави, що підштовхує громади до протестів і заворушень. Відповідно до ухваленого Радою закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", нинішні сепаратисти під російським контролем зможуть за наші б'юджетні кошти законно забезпечувати свою "діяльність" на території України. Це не лише не оздоровить українське суспільство від різного роду комплексів та суспільних хвороб, але й узаконить можливість негативно впливати на нього по всій території держави з боку антидержавницьких проросійських груп.

Тому фракція "Свободи" в Чернівецькій облраді при формуванні порядку денного сесії подала проєкт рішення та звернення до ВР та Президента щодо скасування згаданого закону.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"