ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
На Буковині націоналісти вшанували жертв геноциду українців
На Буковині націоналісти вшанували жертв геноциду українців

25 листопада 2017 року у Чернівцях біля пам'ятного знака жертвам Голодомору відбувся пам'ятний реквієм. Надвечір свободівці обласної організації та активісти "Студентської Свободи" запалили свічки і лампади на цьому пам'ятному місці, віддавши шану усім, хто загинув у часи голодоморів. Учасники заходу виклали із запалених свічок напис "1932‒33" біля сходів, які саме ведуть до пам'ятного знака.

Після коротких виступів Голови обласної організації ВО "Свобода" Віталія Мельничука, голови обласної організації "Студентської Свободи" Вадима Карповича, активіста міської організації "Студентська Свобода" Віталія Бакрєва до присутніх з емоційними сповідями про особисто пережите звернулися очевидці голодомору 1946‒1947 років.

Мешканець Клішківців Хотинського району розповів свої страшні дитячі переживання подій 1947 року, а спогади Леоніда Скоблецького ‒ очевидця тих подій ‒ присутніх вразили до глибини душі. Родина Скоблецьких з Вінниччини врятувалася лише тому, що після війни зуміли переїхати в Західну Україну.

Перед присутніми також виступила заступник з питань політичної освіти обласної організації, доктор історичних наук Марія Мандрик-Мельничук, яка розкрила глибше розуміння природи Голодомору та його виникнення, адже саме людиноненависницька комуністична ідеологія, яка була практично реалізована в 1917 році на території Росії підпорядковувала все навколо тотальному терору. Захоплені совєцькою владою території вже з початку 1920-х років відчули жорсткі лещата окупаційної влади. Забирання у селян останнього й масова колективізація стали відчутними проявами Голодомору.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"