ВО "Свобода"

ENG

5 грудня 2017
Свободівці вимагають запровадити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору
Свободівці вимагають запровадити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору

Визнання Голодомору геноцидом є фактором відновлення історичної справедливости, морального зцілення багатьох поколінь від страшного шоку, заподіяного совєцьким режимом. Шануючи пам'ять мільйонів загиблих українців у часи Голодомору-геноциду у ХХ столітті, враховуючи можливі антидержавні дії вороже налаштованих агентів впливу, зокрема з боку Росії, депутати-свободівці у Чернівецькій обласній раді вважають вкрай необхідним ухвалити у Верховній Раді України закон, який запровадить кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору. Відповідний проєкт рішення та звернення зареєструвала в Чернівецькій обласній раді фракція ВО "Свобода".

"Голодомор 1932‒1933 років ‒ це безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Тодішня компартійна верхівка прагнула знищити українців як націю, позбавити українське селянство його волелюбного духу та ідентичности, зламати хребет українській нації, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм людей на коліна, викорінити навіть думки про свободу та власну державу. За сумнозвісним "Законом про п'ять колосків" (тобто за розкрадання майна колгоспів) карали розстрілом, за "пом'якшених обставин" ‒ позбавленням волі на термін не менше 10 років. Цим ненависним енкаведиським законом фактично людям було заборонено володіти їжею. За перший рік дії цього закону було засуджено понад 150 тисяч осіб.

Україна пройшла тривалий шлях відновлення національної пам'яти про трагедію початку 30-х років минулого століття. І ухвалений 28 листопада 2006 року Закон України "Про Голодомор 1932‒1933 років в Україні" став підсумком багаторічної дослідницької діяльности авторитетних українських і закордонних учених". Згідно з цим Законом, Голодомор 1932‒1933 років в Україні, відповідно до Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, було визнано цілеспрямованим актом масового знищення людей, геноцидом українського народу. Законом встановлено, що публічне заперечення Голодомору 1932‒1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідности Українського народу і є протиправним.

Нині не лише перед українським суспільством, але й перед усіма цивілізованими країнами стоїть завдання глибокого осмислення причин, характеру, масштабів Голодомору, гідного вшанування пам'яти мільйонів замордованих наших співвітчизників.

В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, яка супроводжується потужною інформаційної атакою, що має на меті знищення історичної пам'яти української нації, питання захисту української національної пам'яти набирає все більшої актуальности.

Лише позиція відповідального ставлення до збереження пам'яти про Голодомор-геноцид та вшанування пам'яті загиблих ‒ гарантує неможливість повторення подібних трагедій у майбутньому", ‒ йдеться у поданому на сесію обласної ради документі.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"