ВО "Свобода"

ENG

1 січня
На Буковині вшанували пам'ять загиблого на війні побратима Олександра Коваля
На Буковині вшанували пам'ять загиблого на війні побратима Олександра Коваля

1 січня ‒ трагічна річниця загибелі на війні проти московських окупантів свободівця, 18-річного хотинця Олександра Коваля.

Він був не за роками серйозним, завжди мав власний погляд і був готовий його відстоювати. Цінував справедливість і понад усе любив рідну землю. За її волю, за українську честь і славу стояв спочатку на київському Майдані, куди потай утік від усіх, а потім пішов на фронт ‒ воювати проти російського окупанта, який напав на Україну.

Молодий хотинець, член місцевої молодіжної "Свободи" Сашко Коваль був тим, хто організовував у Хотині місцевий Майдан, хто шукав очевидців голодоморів 1932‒1933 та 1946‒1947 років, репресованих, організовував з ними зустрічі. Хлопець збирав інформацію про героїв Небесної сотні. Разом із друзями він об'їздив майже всі села Хотинщини, де записував безцінні спогади жертв комуністичного і фашистського режимів.

Він був дуже незручним для ділків, бо прагнув негайних змін у державі, які наближав своїми справами щодня. Корисних справ бійця полку "Азов" Олександра Коваля вистачило б на кілька життів, але він встиг з ними за свої 18 літ ‒ до того фатального рубікону, коли загинув на війні.

Нині минає вже два роки, відколи герой відійшов у вічність. Він навіки залишився 18-літням і взірцем для кожної молодої людини, як яскравий приклад жертовної любові до своєї Вітчизни.

На жаль, досі не відомі обставини загибелі юного героя. За вимогою його родини нині поновлено провадження у справі, проводяться слідчі дії, що мали б з'ясувати обставини загибелі хлопця.

"Його побратими зі "Свободи" роблять усе для того, аби правда про громадського активіста, безкомпромісного борця за справедливість, націоналіста-свободівця була оприлюднена. Бо справжні герої, як відомо, не вмирають ніколи. Олександр Коваль був, є і залишиться у пам'яті українців саме таким", ‒ запевнив голова Чернівецької обласної організації Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"