ВО "Свобода"

ENG

7 лютого
У Чернівецькій області відбулася акція на честь героїв Майдану та московсько-української війни
У Чернівецькій області відбулася акція на честь героїв Майдану та московсько-української війни

Заходами у Чернівецькій області завершується акція "Велика українська хода" на честь героїв Майдану, московсько-української війни та заради миру і перемоги України. У Чернівцях 7 лютого на Театральній площі учасники розгорнули сотні бойових прапорів та стягів з усіх великих і малих міст України. Бійці "Легіону Свободи", активісти "Студентської Свободи" в районах области та в Чернівцях активно долучилися до патріотичної всеукраїнської акції.

Цю виставку до Чернівців привезла киянка Катерина Валевська, яка пройшла весь Майдан у складі Жіночої сотні. Коли розпочалась війна на Сході, вона стала волонтеркою й військовим журналістом. Нинішню свою діяльність вона називає "другим фронтом".

"Акція шириться Україною, об'єднуючи не лише прапори регіонів держави, але серця й думки людей. У кожному місті країни люди пишуть свої побажання. Зараз ми влаштували акцію по Чернівецькій області, уже зібрали прапори з Новоселиці, Сторожинця, Кельменців, Сокирян, Хотина, Герц. Сьогодні на цій площі є бойові прапори, які проїхали всю прифронтову та фронтову зону. На них своє слово писали воїни, ветерани та родичі полеглих бійців. У нас близько двох кілометрів прапорів, які об'єднали Схід та Захід. Думка і слово ‒ найсильніша зброя. Чим більше людей долучиться до цієї акції, тим сильнішою стане наша спільна мрія й тим швидше ми подолаємо загарбника", ‒ каже Катерина Валевська.

Разом із нею на Буковину приїхала також волонтерка Оксана Герасименко, яка висловила надію, що "українські прапори невдовзі замайорять на завойованих ворогом територіях".

Виступаючи на мітингу з нагоди акції "Велика українська хода", заступник голови Чернівецької обласної ради свободівець Віталій Мельничук подякував волонтерам Катерині Валевській та Оксані Герасименко за "той великий подвиг, який вони здійснили, об'єднуючи і тих, хто на фронті, і тих, хто в тилу, демонструючи, що ми єдина держава, яка обов'язково переможе".

"З прапорами, яких ми можемо торкнутись на цій виставці, наші бійці йшли у бій, вкладали душу і серце у захист своєї держави. Це безцінна історія, за яку ми дякуємо вам, шановні волонтери", ‒ сказав Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"