ВО "Свобода"

ENG

15 лютого
Обранці провалили ідею підняття червоно-чорного прапора ОУН під час свят у Чернівцях
Обранці провалили ідею підняття червоно-чорного прапора ОУН під час свят у Чернівцях

Фракція "Свобода" у Чернівецькій міській раді ініціювала проєкт рішення щодо підняття червоно-чорного прапора ОУН під час свят у Чернівцях, однак голосів депутатів не вистачило.

На черговій сесії Чернівецької міської ради фракція "Свобода" запропонувала депутатам проєкт рішення щодо підняття червоно-чорного прапора з нагоди певних дат, пов'язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яти героїв. Зокрема, йдеться про 1 січня ‒ день народження голови проводу ОУН Степана Бандери, 3 лютого ‒ день створення ОУН, 5 березня ‒ день смерти Романа Шухевича, а також на вшанування Героїв Крут, День захисника України та инші.

За словами депутата-свободівця Андрія Ілюка, у проєкті рішення, запропонованому депутатам Чернівецької міської ради, зазначено, що червоно-чорний прапор ОУН підніматимуть під час усіх урочистих та святкових заходів на будівлі Чернівецької міської ради, а також на будівлях, у яких розташовані структурні підрозділи міської ради.

Документом, ініційованим свободівцями, передбачено, що стяг вивішуватимуть поруч із Державним Прапором України.

Однак впродовж засідання сесії, коли розглядалося це питання, голосів за підтримку цієї ініціятиви не вистачило.

"Згодом я знову запропонував повернутися до цього документу, проте "за" проголосувало лише 18 народних обранців з 24 присутніх у залі. Так, не підтримав пропозицію жоден депутат із провладної фракції БПП "Солідарність". Міський голова Чернівців Олексій Каспрук утримався", ‒ зазначив свободівець Андрій Ілюк.

Націоналісти мають намір включити до порядку денного це питання на наступних сесіях.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"