ВО "Свобода"

ENG

22 лютого
З ініціятиви "Свободи" Чернівецька міськрада затвердила порядок підняття червоно-чорного прапора і рішення про мовну деокупацію
З ініціятиви "Свободи" Чернівецька міськрада затвердила порядок підняття червоно-чорного прапора і рішення про мовну деокупацію

Депутати підтримали проєкти рішень, ініційовані фракцією "Свобода" у Чернівецькій міській раді, щодо підняття червоно-чорного прапора під час свят у Чернівцях, а також про обов'язкове використання української мови у всіх царинах життя міста.

На минулій сесії Чернівецької міськради фракція "Свобода" запропонувала депутатам проєкт рішення щодо підняття червоно-чорного прапора з нагоди певних дат, пов'язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яти героїв. Однак для його ухвалення тоді не вистачило потрібної кількости голосів.

21 лютого на позачерговій сесії Чернівецької міськради даний проєкт рішення більшість депутатів підтримала. Відтепер на Ратуші та на будівлях державних органів розгортатимуть червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби української нації. Червоно-чорний прапор підніматимуть у дні, пов'язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби. Підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форм власности, теж рекомендовано вивішувати червоно-чорні прапори у ці пам'ятні дні.

На цій же сесії депутати проголосували за ще один важливий проєкт рішення "Про подолання наслідків радянської окупації у мовній політиці в місті Чернівці", яким передбачається, що мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, мовою офіційних оголошень та повідомлень є державна мова ‒ українська.

Документ передбачає, що на території Чернівців усі назви установ, підприємств, організацій вивіски, плакати, афіші, публікації, повідомлення, рекламні оголошення, будь-які інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконується державною мовою.

Рішенням міськради "Про подолання наслідків радянської окупації у мовній політиці в місті Чернівці" передбачено встановлення у місті правил щодо використання української мови у всіх сферах обслуговування. У закладах громадського харчування, торгівлі обов'язкова наявність меню, зазначеного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов'язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь-якою иншою мовою, ‒ йдеться в документі.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"