ВО "Свобода"

ENG

24 лютого
Чернівецькі свободівці наполягають на прозорому запровадженні програми "Комфортне місто"
Чернівецькі свободівці наполягають на прозорому запровадженні програми "Комфортне місто"

24 лютого 2018 року сесія Чернівецької міської ради розглянула програму "Комфортне місто" і перелік об'єктів, які мають бути в неї включені. Варто зазначити, що до проєкту Програми будівництва об'єктів житла і соціяльної галузі на 2017-2020 рр. та Програми будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів ЖКГ в м. Чернівці на 2017‒2020 рр. "Комфортне місто" громадськість міста та депутати міськради мали багато зауважень та пропозицій.

Принципову позицію фракції "Свободи" щодо структуризації, фінансування та прозорости виконання програми озвучив депутат Чернівецької міськради Микола Собко.

Озвучено вимоги депутатів від фракції "Свобода":

Програма "Комфортне місто" має включати всі напрацювання за попередній період роботи міської ради, тобто пропозиції мешканців, депутатів, комунальних підприємств тощо, оскільки це є оцінка стану житлово-комунального господарства міста та дорожньою картою вирішення цих проблем. Вона повинна бути структуризованою, тобто перелік об'єктів та робіт у програмі слід розділити на додатки: перелік загальноміських об'єктів та об'єктів життєзабезпечення міста, перехідні об'єкти та сів фінансування громадян, пропозиції депутатів та громадян по благоустрою територій (міжбудинкові території, тротуари, вулиці немагістральні), петиції громадян, об'єкти, які можуть фінансувати з державного б'юджету.

Крім того, на думку свободівців, в кожному додатку по кожному пункту слід вказати рік виконання (2018, 2019, 2020 роки), при необхідності зазначати і квартал, що дасть можливість чітко визначити об'єкти і роботи, які будуть виконуватися у 2018 році при наявному фінансування в цьому році.

"Цим ми досягнемо прозорости у виконанні програми "Комфортне місто", зрозумілого механізму фінансування певних об'єктів, пріоритетности розвитку ЖКГ, контролю за освоєнням коштів розпорядниками та якости виконання робіт підрядниками", ‒ сказав Микола Собко.

Депутати проголосували в цілому за редакцію програми "Комфортне місто", запропоновану департаментом житлово-комунального господарства. На жаль, в питаннях структуризації програми депутати не підтримали свободівців, тому націоналістична фракція не голосувала за цей проєкт рішення.

Міськрада вирішала створити робочу групу, яка визначатиме пріоритетність фінансування об'єктів цієї програми, і зробить її зрозумілішою і такою, що максимально відповідає інтересам громади міста.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"