ВО "Свобода"

ENG

14 березня
Свободівці Буковини урочисто вшанували бійців-ветеранів з Днем українського добровольця
Свободівці Буковини урочисто вшанували бійців-ветеранів з Днем українського добровольця

З нагоди Дня українського добровольця, який в Україні відзначають з 14 березня минулого року, Чернівецька обласна організація ВО "Свобода" в Українському народному домі вшанувала бійців-добровольців, які відстоювали разом із свободівцями Україну на Майдані та боронять її на фронті московсько-української війни на Донбасі.

14 березня обрали тому, що в цей день у 2014 році добровольці з Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської области, ставши першим добровольчим батальйоном. У конференц-зал Українського народного дому на запрошення свободівців прийшли бійці-ветерани ‒ найвідданіші люди нашого часу, справжні патріоти, які свідомо, за покликом серця, у важкий для країни час стали на передовій московсько-українського фронту на захист суверенітету і територіяльної цілісности рідної держави.

Як зазначив під час урочистостей керівник обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук, українці та небайдужі громадяни всіх національностей хотіли бачити свою країну вільною, тому щиро йшли захищати державу від ворога. На жаль, не всі повернулись додому живими.

Пам'ять кращих синів буковинського краю, які віддали життя за Україну, присутні вшанували хвилиною мовчання та вигуками: "Герої не вмирають!".

"Як представник ВО "Свобода" в обласній раді можу стверджувати, що переважна більшість представників органів місцевого самоврядування так само, як і патріотично налаштовані громадяни, хочуть бачити Україну розбудованою і захищеною. Для цього і на фронті, і на мирній території всі змушені провадити свою державотворчу роботу. Тому є необхідність від тих слів, які ми виголошуємо на захист України, переходити до конкретних справ.

Ті, хто має потенціял і можливість з отриманим бойовим досвідом захищати свою державу на мирній території, мають робити для цього конкретні кроки. Створюються громадські формування, які готові і на рівні територіяльних громад, і на рівні місцевого самоврядування підтримувати безпеку місцевих громад, готувати ефективні загони територіяльної оборони, відстоювати правову державу. Спільними зусиллями зобов'язані змінювати життя навколо нас, тому очікуємо ваших пропозицій стосовно очищення нашої держави та держструктур, в тому числі й на місцях, які працюють на шкоду громаді та є неефективними", ‒ сказав Віталій Мельничук.

До добровольців з вітальним словом звернувся й голова обласної профспілки "Студентська Свобода" Вадим Карпович: "В Україні триває війна, і кожен з тих, хто пішов на фронт добровольцем, є героєм для людей. Дякую тим, хто не побоявся, не втік, хто пройшов через труднощі війни і продовжує боротись задля миру в Україні".

З днем українського добровольця присутніх привітав керівник "Легіону Свободи" у Чернівецькій області, сотник "Буковинської сотні" на Майдані, учасник бойових дій Іван Попадюк.

"Війна для нас почалася не у 2014 році, а ще раніше, ‒ в грудні 2013 року на Майдані. Ми багато пережили відтоді, але маємо пам'ятати як поразки, так і перемоги. Перша ‒ це усунення Януковича. Друга ‒ це вигнання москаля. На нас почали дивитися у світі як на націю, яка може гідно постояти за себе і свою державу", ‒ запевнив Іван Попадюк.

Голова крайової організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук від імені Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" вручив подяки 35 добровольцям. У списку нагороджених були бійці син і батько Чернишови, Микола Бауер, Василь Якубчак, Андрій Рудько з "Карпатської Січі", бійці з ДУК "Правий сектор" Сергій Воротняк та инші, які кілька разів були на війні, захисники, груди яких вшановані орденами та медалями.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"