ВО "Свобода"

ENG

27 березня
Буковинські свободівці закликають місцеві ради активніше захищати інтереси громад перед керівництвом держави
Буковинські свободівці закликають місцеві ради активніше захищати інтереси громад перед керівництвом держави

27 березня 2018 року на сесії Чернівецької обласної ради заступник голови облради, керівник фракції ВО "Свобода" Віталій Мельничук наголосив, що для захисту інтересів мешканців територіяльних громад краю представники облради й місцевого самоврядування зобов'язані спілкуватися з керівництвом держави й державними органами на місцях значно наполегливіше.

"Керівництво держави під розмови про так звані реформи, вже навіть не криючись, передає відповідальність на місця, не надаючи необхідної фінансової підтримки. Так, нещодавно ЗМІ повідомили, що у Києві "по-европейськи" ухвалили рішення про монетизацію пільг для населення. Інформацію подали як "великий прорив" і "турботу про населення". А днями в документах, які приходять в облраду про роботу центральних державних органів, я ознайомився з черговим документом уряду "Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту". З нього випливає, що вся ця монентизація пільг лягає на місцеві б'юджети та ще й регламентується у не зовсім вигідний для місцевих громад спосіб", - зазначив керівник свободівської фракції.

Свободівські депутати також вважають, що керівництво держави і далі надає можливість приватним олігархічним структурам контролювати цілі галузі економіки, як-от енергорозподільчу. Зокрема, у відповідь на звернення громадян Віталій Мельничук подав депутатський запит до Антимонопольного комітету щодо недопущення утримання високих цін на пальне на автозаправних станціях при зниженні курсу іноземної валюти, що напряму впливає на здорожчання товарів та всіх видів послуг.

Депутати-свободівці на всіх рівнях налаштовані на активну роботу, а при необхідності - й на боротьбу за встановлення рівноправних відносин між центральною владою та органами місцевого самоврядування, які напряму спілкуються з людьми. Мета ‒ позбавитись впливу олігархічних кланів, спільно з громадами впровадити правові відносини, за яких керівництво держави, постійно спілкуючись із владою на місцях, буде ухвалиювати потрібні для розвитку держави рішення.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"