ВО "Свобода"

ENG

6 квітня
Свободівці Буковини й далі підтримуватимуть юних гандболісток з Хотина, які вибороли на чемпіонаті України почесне 6 місце
Свободівці Буковини й далі підтримуватимуть юних гандболісток з Хотина, які вибороли на чемпіонаті України почесне 6 місце

Почесне шосте місце виборола на чемпіонаті України у Сумах серед дівчат 2005 року народження гандбольна команда з Хотина під керівництвом тренера Ігоря Кондратюка.

Перед цим підопічні відомого наставника пройшли жорстке сито відбіркових змагань. У них, поділені на чотири зони, брали участь 26 команд з усієї Украіни. Примітно, що саме Хотин з огляду на вагомі гандбольні заслуги місцевих юних спортсменок, приймав зональні змагання 23-28 грудня минулого року. Ну, і звісно ж, за доброю традицією, хотинчанки виграли вдома у всіх суперників і вийшли до фінальної частини змагань, що проходили у Сумах з 22 по 28 березня.

Отже, у фіналі чемпіонату України наші спортсменки потрапили в підгрупу разом з командами Києва, Полтави та Дніпра. Та попри, здавалося б, такий серйозний підбір команд з провідних гандбольних центрів України, у Суми команда з Хотина приїхала в якості фаворита. Суперники їх побоювалися. І не тільки тому, що наші спортсменки виграли зональні змагання і вийшли у фінал з першого місця. Напередодні спортивні оглядачі відзначали іншу, не менш важливу деталь, хотинської команди ‒ її гандбольну майстерність та виучку, постійну зарядженість на безкомпромісну боротьбу. Дійсно, юні гандболістки з Хотина були налаштовані боротися за перше місце й у Сумах. На жаль, осягнути задумане та вкотре підтвердити результат наполегливих тренувань під керівництвом добре відомого у гандбольних колах Ігоря Кондратюка, завадила неналежно продумана федерацією гандболу система змагань.

Спочатку команди у групах грали за круговою системою, а потім були стикові ігри. Свою першу гру хотинчанки проводили проти амбітної команди з Києва. На майданчику була справді безкомпромісна боротьба. Наші землячки не просто тримали удар наполегливих киянок, але й майстерно атакували. Гра була майже рівною. Відчувався бойовий настрій обох команд, кожна з яких прагнула перемогти. Однак мінімально поступилися хотинчанки. А вже наступного дня вони зустрічалися з командою з Полтави. Попри те, що наші землячки витратили чимало сил у попередній стартовій грі, вони зуміли продемонструвати яскраву комбінаційну гру. Тож закономірним результатом зустрічі стала переконлива перемога хотинчанок.

Остаточний розподіл місць вирішувався на третій день змагань. Юні спортсменки з Буковини зустрічалися з однолітками з Дніпра. Ця гра вирішувала місця команд в підгрупі, де виступали підопічні Кондратюка. Щоб продовжувати боротьбу за призові місця, хотинчанкам потрібно було вигравати 8 м"ячів. Дівчата були готові до гри, вони налаштувалися на перемогу. Сама ж зустріч проходила нервово, часто помилялися арбітри матчу. У підсумку гра закінчилася внічию 23:23.

- На жаль, такий результат був не на нашу користь. Нам потрібна була перемога з різницею 8 м"ячів. Це виводило нас на 2 місце в групі й давало право грати стикові ігри за 3-4 місця. Ми ж заняли третє місце й змагалися за 5-6 місця, - прокоментував результат ключової зустрічі тренер хотинчанок Ігор Кондратюк.

Отож у стикових іграх наша команда зустрілася з однолітками із Сум. У напруженій боротьбі хотинчанки поступилися мінімально, програвши 2 м"ячі. Підсумковий результат нашої команди на чемпіонаті України - 6 місце з 26 команд.

- Здобутий хотинською командою результат у Сумах ‒ безсумнівний успіх і самих юних спортсменок, і їх талановитого тренера Ігоря Кондратюка. У Хотині вже сьогодні створюють зіркову команду, а фундамент майбутніх перемог закладається саме у таких змаганнях. Переконаний: новий 2018 року чемпіонат України для юних хотинчанок обов'язково стане переможним. Меценати та спонсори за ініціативи свободівців області і надалі будуть підтримувати чемпіонську ходу юних гандболісток з Хотина, але для того, щоб були вагомі перемоги та розвиток цього яскравого видовищного виду спорту продовжувався в Хотині і по всій області, до цього має долучатися насамперед місцева влада. Вирішення цього питання свободівці добиватимуться на всіх рівнях, - прокоментував виступ буковинської команди голова Чернівецького обласного осередку ВО "Свобода", заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"