ВО "Свобода"

ENG

5 квітня
Свободівці відвідали сім'ї загиблих на війні та вручили їм Великодні подарунки
Свободівці відвідали сім'ї загиблих на війні та вручили їм Великодні подарунки

5 квітня, у чистий четвер, представники "Легіону Свободи", які воювали на сході України, - Іван Попадюк та Іван Банарь, а також депутат від Магалянської ОТГ, свободівець Дмитро Кушнірюк відвідали сім'ї героїв, які загинули на російсько-українській війні. У ці світлі передвеликодні дні варто згадати, що за роки війни Буковина втратила понад 90 найкращих синів, які родини оплакуватимуть довіку.

Один з них ‒Віталій Крутофіст із села Багна Вижницького району, який загинув на Донеччині під час обстрілу автомобіля, у якому перебував. Обіцяв повернутися після війни, щоби​ "навести порядок у владі". А ще обіцяв обов'язково вступити до лав свободівців. У квітні 2015 року його демобілізували, та він продовжував воювати.

Мамі Олені Іванівні Крутофіст, яка не дочекалась сина з війни, представники "Легіону Свободи" вручили Великодній кошик, куди ввійшли пасочка, копчені ковбаска та шинка, солодка випічка, шоколадні вироби та інші продукти.

Але не так подарункові була рада мама загиблого героя, як самому візитові та увагою свободівців, з якими мала нагоду поговорити про сина, поділитись своїм болем і смутком.

З такою ж неприхованою вдячністю зустріли представників "Легіону Свободи" із Чернівців і мама Василя (Івана) Миханюка пані Ванда та донька Ангеліна із села Рідківці Новоселицького району. Він був великим патріотом, справжнім сином України, пройшов два Майдани і на війну пішов добровольцем. Бронетранспортер, у якому 47-річний Василь Миханюк їхав на завдання, підірвався на фугасі. Мама та донька героя війни Василя Миханюка щиро подякували за увагу та пошанування пам"яті їхнього сина і тата, побажали гостям гарного Великодня.

Щиро подякувала за візит та пам"ять про свого сина, який загинув на війні, і мама 19-річного героя-свободівця з Хотина Сашка Коваля ‒ пані Світлана. Член Хотинської організації "Студентська Свобода" Сашко Коваль на Майдан пішов добровольцем, на війну теж пішов добровольцем, вплинути на його рішення не зміг ніхто. На жаль, життя хлопця обірвала війна…

Вручивши подарунок матері юного героя, свободівці Іван Попадюк, Іван Банарь та Дмитро Кушнірюк побажали родині Героя сил і здоров'я, привітали з прийдешніми Великодніми святами.

"У мене склалось враження, що крім нас сім"ї загиблих на війні захисників більше ніхто не відвідував. Це недопустимо, громадськість, місцева виконавча та представницька влада повинна бодай на великі свята приділити увагу родинам, чиї сини чи батьки не повернулись з війни", ‒ каже учасник бойових дій, свободівець Іван Попадюк.

За його словами, кошти на придбання подарунків для сімей загиблих виділила ВО "Свобода" та ГО "Легіон Свободи" та ГО "Яворина".

"Ми не маємо права залишати наших сиріт, вдів, матерів, у яких війна забрала синів, без належної уваги та підтримки. "Свобода" завжди підтримувала і надалі буде підтримувати родини, яка не дочекалась з фронту захисників, а Україна ‒ своїх Героїв небесної Армії", ‒ запевняє голова крайової організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"