ВО "Свобода"

ENG

16 квітня
Чернівецька міськрада звернулася до парламенту з вимогою ухвалити Антиолігархічний пакет
Чернівецька міськрада звернулася до парламенту з вимогою ухвалити Антиолігархічний пакет

З ініціятиви депутатів фракції ВО "Свобода" сесія Чернівецької міської ради офіційно звернулася до Верховної Ради України щодо необхідности ухвалення Антиолігархічного пакета докорінних перетворень.

16 квітня 2018 року сесія Чернівецької міськради VІІ скликання за ініціятиви депутатів фракції ВО "Свобода" Андрія Ілюка, Миколи Собка та Юлії Цуркан проголосувала за звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. За це рішення проголосували 23 депутати.

У документі зазначено, що нині найбільшими викликами для українців є війна, корупція і тотальне зубожіння. Люди невпевнені у завтрашньому дні, майбутньому своїх дітей. У всіх бідах України єдина причина ‒ олігархія як основа системної корупції. Нині хіба лінивий не "бореться" з корупцією, в Україні навіть створено нові антикорупційні органи. "Боротьбу" ведуть безсистемно, тільки з окремими корупційними проявами. А з наслідками можна воювати вічно, не викорчовуючи корінь корупції ‒ олігархію. Тобто зрощення великого кримінального капіталу з державною владою. Саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття, корумпують державний апарат зверху й донизу, що дозволяє купці олігархів жирувати: наживатися на державному бюджеті через різноманітні тендери та дотації, за безцінь приватизовувати підприємства, не платити податки і виводити награбоване в офшори, обкладати українців непомірними тарифами й дерти три шкіри за товари та послуги.

Олігархія ‒ причина зубожіння українців. Тільки сліпий не бачить, як низько впав рівень життя тотальної більшості українців ‒ 190 євро на місяць. Це найнижча чиста середня зарплатня в Європі, тоді як у Польщі, що починала з нижчих стартових позицій на початку 90-х років, ця сума становить 748 євро, що майже в чотири рази більше, у крихітній непромисловій Естонії середня зарплатня ‒ 993 євро. І навіть у сусідніх Білорусі та Молдові заробляють більше ‒ 320 та 216 євро на місяць відповідно.

Олігархія ‒ то війна без кінця. І поки нація воює, олігархи мародерствують. Вони далі гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України… нарощує на 28 % товарообіг із країною-агресором. А громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго. Бо війна для них ‒ це гендель, і вони хочуть, щоби вона тривала безконечно.

Саме тому проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності. Єдиний шлях подолати олігархію ‒ це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, який запропонували свободіваці на недавньому Марші гідності у Києві. Майже всі необхідні законопроекти вже навіть є ‒ давно написані й зареєстровані у Верховній Раді:

1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:

- проект Закону № 0001-1 від 02.12.2014 "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї";

- проект Закону № 1112 від 28.11.2014 "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування".

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

- проект Закону № 1109 від 28.11.2014 "Про ліквідацію приватних монополій".

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

- проект Закону № 2424а від 21.07.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)".

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

- проект Закону № 6341 від 11.04.2017 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)";

- проект Закону № 6583 від 12.06.2017 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)" (націоналізація енергогенерації);

- проект Закону № 2408а від 17.07.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України".

5. Земля ‒ власність нації:

- проект Закону № 2906 від 19.05.2015 "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Ці починання підривають основи олігархічного ладу в Україні. Це ‒ системний план ліквідації олігархії, як явища. І нагальне завдання ‒ якнайшвидше запустити цей процес. Вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається. Кожен українець повинен усвідомлювати, що залишивши при владі олігархів ми не тільки позбавимо майбутнього наших дітей, але й втратимо Державу.

Враховуючи вищевикладене, депутати Чернівецької міськради з ініціятиви фракції "Свободи" вимагають від Верховної Ради негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"