ВО "Свобода"

ENG

24 квітня
Депутат-свободівець Іван Попадюк: Учасники московсько-української війни готові розпочати жорстку боротьбу з чиновниками через проблему з земельними паями
Депутат-свободівець Іван Попадюк: Учасники московсько-української війни готові розпочати жорстку боротьбу з чиновниками через проблему з земельними паями

24 квітня 2018 року біля головного управління Держгеокадастру в Чернівецькій області зібралося кілька десятків учасників бойових дій, щоби почути від його начальника Юрія Ватаманюка відповідь на запитання, чому учасникам АТО не надають землю, обіцяну на початку війни керівництвом держави. Ініціятори акції ‒ члени ВО "Свобода" Іван Попадюк, Іван Банар, Микола Фівчук та Іван Храпко.

Учасник війни на Сході, депутат Новоселицької міської ради ОТГ від ВО "Свобода" Іван Попадюк каже, що люди, які пройшли Майдан, поїхали захищати Україну на Донбас не за землю, але зараз несправедливість і байдужість на мирній землі їх змушує до активних дій. Для багатьох учасників АТО земельна ділянка є єдиним джерелом виживання на селі, де ні роботи, ні заробітку. На ділі ж виявилося, що немає для захисників вільної землі. А якщо є, то або в непридатному місці.

Іван Попадюк наводить факти. У селі Слобода Новоселицького району жоден учасник АТО за 2017 рік не отримав земельну ділянку. "У сільраді кажуть: "А навіщо вам земля? Що ви будете з нею робити? Людей, які виросли і живуть у селі, питають: а навіщо вам земля? Зате інші жителі земельні ділянки торік отримали, у тому числі і сам сільський голова. Серед них навіть є людина, якій виділили землю, а вона проживає за кордоном".

На зустріч із керівником управління Держгеокадастру Юрієм Ватаманюком Іван Попадюк приніс документи, які підтверджують сказане: обіцяні солдатські паї хлопцям не дають. Натомість показав рішення, кому з жителів цього села дали ділянки. У Новоселицькому районі, за його словами, за три роки (від першої хвилі мобілізації) землю на початку отримали лише 30% учасників АТО. Решта продовжує марно оббивати чиновницькі пороги.

Не отримавши, крім чергових обіцянок "Все буде добре, земля буде" та порад "звертатись у районні відділи", конкретної підтримки та допомоги в управлінні Держгеокадастру, учасники протестної акції подалися до голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука. Як повідомив ініціятор акції Іван Попадюк, чиновник вислухав нарікання на сільських голів і запропонував у письмовій формі написати на його ім'я заяви та звернення. Пообіцяв розібратись.

Учасник АТО, депутат-свободівець Іван Попадюк наголосив: якщо найближчим часом питання із забезпеченням солдатськими паями не буде вирішено, учасники АТО оголосять чиновникам жорстку боротьбу.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"