ВО "Свобода"

ENG

26 квітня
У Хотині свободівці на вулиці героя московсько-української війни Сашка Коваля встановили іменні таблички
У Хотині свободівці на вулиці героя московсько-української війни Сашка Коваля встановили іменні таблички

26 квітня 2018 року хотинцю Сашкові Ковалю мав виповнитись 21 рік. Якби він був живий, він точно досі би на війні, боронив свою державу. І був би там стільки, скільки потрібно для перемоги України, яку він поїхав захищати. На жаль, 1 січня 2016 року Сашко Коваль загинув під Маріуполем. 6 січня, на Святвечір, 18-річного героя московсько-української війни поховали на центральному кладовищі міста Хотина. Саме 27 квітня, з нагоди 21-ї річниці від дня народження Сашка Коваля свободівці встановили кілька іменних табличок на вулиці його імені.

"Це був незвичайний хлопець, не за віком серйозний, патріотичний і національно свідомий. У Хотині він був членом місцевої організації "Студентська "Свобода", мав активну життєву позицію, люто ненавидів ворогів нації. З перших днів Майдану Сашко перебував у Києві. І в Палаці Свободи, у КМДА, у Будинку профспілок, на вулиці Грушевського, під барикадами на Лютеранській ‒ хлопець скрізь був попереду, він не боявся нічого. Ми розраховували на нього, але втратили цього надто дорогого бійця", ‒ сказав учасник бойових дій на Донбасі, голова обласного ветеранського ГО "Легіон Свободи", депутат Новоселицької міської ОТГ від "Свободи" Іван Попадюк.

Саме завдяки йому, а також Вадиму Карповичу, Івану Банарю та Андрію Алтухову 27 квітня з нагоди дня народження Сашка Коваля, було встановлено кілька іменних табличок на вулиці, перейменованій на честь молодого героя-хотинця, на якій проживав він сам і нині проживає його родина. Колись ця вулиця мала назву імені Сєдова, а Сашко мав намір домогтися, щоб її перейменували на когось з українських патріотів-націоналістів.

Про це свободівцям розповіли сусіди, які знали молодого націоналіста. Люди дякували свободівцям за те, що шанують пам'ять їхнього юного героя. Наразі перші три таблички були встановлені за кошт свободівців, з якими Сашко Коваль був на Майдані у 2014 році і стояв до перемоги над режимом Януковича.

Щиро дякували свободівцям за пам'ять та вшанування їхнього сина батьки Сашка, для яких жертовність сина задля України обернулася вічним болем у їхніх серцях.

За словами Івана Попадюка, громадські акції на честь Сашка Коваля є непоодинокими, але загалом вшанування героїв має бути значно масовішим. На фасаді школи Хотина, де вчився хлопець, відкрили меморіяльну дошку на честь бійця полку "Азов" Національної гвардії Олександра Коваля. У ДЮСШ проводяться спортивні турніри на честь героя-земляка, вечори пам'яти. Різноманітні заходи на всіх рівнях у Хотині проводитимуться й надалі.

"Вшанування пам'яти молодого хлопця, який добровольцем пішов на війну і віддав життя за свою країну, має піднімати духовні та патріотичні настрої нашої молоді, адже саме таким був наш Сашко. Вважаю нашим вагомим обов'язком відновлювати те, про що мріяв юний боєць. Вірних синів України ми маємо пам'ятати", ‒ зазначив голова Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.

Побратими-свободівці, які встановили іменні таблички на вулиці імені Сашка Коваля, відвідали також могилу, де він похований, поклали живі квіти, помолились за його чисту й світлу душу.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"