ВО "Свобода"

ENG

8 травня
Свободівці Буковини взяли участь у Всеукраїнському громадському форумі "За українську мову"
Свободівці Буковини взяли участь у Всеукраїнському громадському форумі "За українську мову"

8 травня 2018 року у столиці відбувся Всеукраїнський громадський форум "За українську мову". На захід зібралося понад 300 громадських, культурних та наукових діячів, вчителі з усіх областей України, а також учасники російсько-української війни, представники політичних партій, урядовці, народні депутати.

Ініціювали форум Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень" спільно з Науково-дослідним інститутом українознавства МОН України.

Як повідомив голова Заставнівської районної організації ВО "Свобода", депутат Чернівецької обласної ради Іван Апостолюк, до Києва на Всеукраїнський громадський форум "За українську мову" їздила і делегат із Заставнівської свободівської організації, вчитель українознавства Ганна Ковальчук та депутат Вижницької районної ради Світлана Ткачук. За його словами, учасниці форуму повернулись додому з позитивними враженнями від почутого у столиці. Особливо їх вразив виступ співорганізатора форуму, директора НАЦ "УССД" Юрія Сиротюка, який виголосив ключову фразу: "Битва за українську мову ‒ це битва за Україну".

Під час відкриття директор НАЦ "УССД" Юрій Сиротюк пояснив чому аналітичний центр, який спеціалізується на стратегічних безпекових дослідженнях, ініціював проведення мовного форуму. За його словами, мова ‒ це ключовий фактор національної безпеки, міцности держави та єдности нації.

Серед присутніх на події були також письменниця Лариса Ніцой, директор Інституту української мови Національної академії наук України Павло Гриценко, народний депутат Андрій Іллєнко, керівник Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА Теодор Дячун та мовознавець, доктор філологічних наук, член політради ВО "Свобода" Ірина Фаріон.

Учасники форуму "За українську мову" ухвалили резолюцію та спрямували вимоги до Президента, Верховної Ради та Кабміну України.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"