ВО "Свобода"

ENG

14 травня
Свободівці Буковини вимагають проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками
Свободівці Буковини вимагають проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками

14 травня 2018 року в Чернівцях за участи низки партій, зокрема ВО "Свобода", та громадських організацій відбулася прес-конференція, присвячена проведенню 15-17 травня всеукраїнської акції на підтримку нового Виборчого кодексу, ухваленого в першому читанні, з метою проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Як відомо, 2011 року Янукович і "Партія регіонів" повернули "мажоритарку", щоб отримати парламентську більшість після виборів до Ради-2012. Виборчі правила Януковича діють і досі.

Щоб змінити систему влади та запровадити в Україні засади правової держави, представники низки партій вкотре вирішили нагадати теперішній владі, що вона не виконує своїх же обіцянок. Так, у листопаді минулого року внаслідок кількатисячних акцій протесту Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Виборчого кодексу. Депутати подали до нього рекордну кількість поправок - понад 4000. На жаль, Комітет з питань правової політики та створена при ньому робоча група саботують виборчу реформу, наразі не розглянуто й 10% правок.

Щоби примусити владу скасувати ганебну виборчу систему Януковича, 15-17 травня тисячі громадян вийдуть на площі по всій країні і вимагатимуть обіцяного - ухвалення у другому читанні Виборчого кодексу (законопроєкт №3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

"Всі ми ‒ і суспільство, і представники політичних партій ‒ бачимо наслідки змішаної виборчої системи, яка була впроваджена під час правління Януковича, але ми не усуваємо причини. А причина ‒ це представники олігархічних кланів, які маніпулюють владою, суспільством, засобами масової інформації. Тому зміна виборчого законодавства вкрай необхідна, на чому "Свобода" наголошувала й раніше. Народні депутати-свободівці ще 2014 року зареєстрували відповідні законопроєкти. Ті акції, які відбуватимуться 15 й 17 травня у Чернівецькій області та по всій Україні, "Свобода" всебічно підтримує", - зазначив голова Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"