ВО "Свобода"

ENG

24 травня
Свободівці сприяють розвитку футболу на Заставнівщині
Свободівці сприяють розвитку футболу на Заставнівщині

Завдяки зусиллям свободівців футбол на Заставнівщині розвивається. Свого часу значний внесок у розвиток спорту серед молоді на Заставнівщині зробив нині покійний відомий на Буковині лікар-хірург, керівник районної "Свободи" Степан Спіжавка. Йому вдалося не лише згуртувати дітей навколо спорту, а й зацікавити дорослих, які б займалися організацією спортивних змагань та турнірів.

Так, з ініціятиви Степана Спіжавки, а також майданівця, депутата-свободівця Кострижівської ОТГ Василя Ільчука та за активної підтримки нинішнього голови Заставнівської районної організації ВО "Свобода", депутата Чернівецької облради Івана Апостолюка на Заставнівщині відновили проведення футбольних турнірів для учнів збірних шкіл району.

За словами Василя Ільчука, на відміну від нинішньої влади Заставнівського району, яка належним чином не розвиває спорт, зокрема футбол, у Кострижівці та Веренчанці намагаються зацікавити дітей спортом, прищепити їм любов до здорового способу життя: "Ми з громадськими активістами домовилися, що подібні турніри необхідно проводити на теренах нашого роздрібненого району, і для цього знаходити тих, хто це підтримує".

Завдяки активності окремих вчителів фізкультури шкіл, а також підтримці нинішнього керівника свободівців Заставнівщини Івана Апостолюка, молодіжного крила обласної організації ВО "Свобода", впродовж 2017-2018 р. р проведено щонайменше 8 турнірів з футболу та міні-футболу серед школярів різних вікових груп у підготовці до участи в республіканському турнірі на призи клубу "Шкіряний м'яч".

Один із таких турнірів відбувся напередодні свята Миколая, де переможці, крім кубка, медалей та грамот, отримали солодкі подарунки. Ще один футбольний турнір, проведений у Заставні, був приурочений пам'яті патріота України Степана Спіжавки, де нагороджував переможців лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Ще один матч серед ветеранів, яким за 50, відбувся з нагоди річниці Революції гідности, де взяли участь команди м. Чернівці, Кіцманського та Заставнівського районів.

Василь Ільчук розповів, що в планах свободівців та громадських активістів є не тільки підтримка розвитку спорту серед молоді свого району, а й розширення цієї справи у спільному проєкті з Івано-Франківською та Тернопільською областями, зокрема проведення в прилеглих до річки Дністер селах турніру "Дністровський каньйон", де одночасно можна буде провести агітацію щодо заборони спорудження малих ГЕС на р. Дністер.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"