ВО "Свобода"

ENG

23 травня
Свободівці Вижниччини відзначили День героїв та вшанували пам'ять Віталія Крутофіста
Свободівці Вижниччини відзначили День героїв та вшанували пам'ять Віталія Крутофіста

23 травня 2018 року українці відзначають День героїв. Саме цього дня на сході України обірвалося життя героя московсько-української війни, сержанта 21-го мотопіхотного батальйону Віталія Крутофіста з Вижниці. 23 травня його рідні, земляки й побратими вшановували світлу пам'ять молодого бійця, який за особистим бажанням пішов захищати свою землю від ворога.

Голова Вижницької районної партійної організації ВО "Свобода" Ілля Стринадко у своєму виступі наголосив, що це велика втрата для Вижниччини й всієї України. Переконаний націоналіст, Віталій Крутофіст науку любити Україну понад усе й боротися за неї до кінця перейняв від діда, який був членом проводу ОУН. Віталія поховали на одному кладовищі поруч із дідом.

За заслуги перед Україною Віталія посмертно нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня". Минулого року о цій порі Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок вручив матері, Олені Крутофіст, найвищу партійну нагороду ‒ "Золотий значок "Свободи" та погруддя провідника С. Бандери. На фасаді першої на Буковині української гімназії, де юнак учився, встановлено також меморіяльну дошку.

Під час урочистостей з нагоди Дня героя у центрі Вижниці було піднято червоно-чорний прапор, під яким захищав свою землю Віталій Крутофіст, і за який нещодавно завдяки зусиллям місцевих свободівців проголосували депутати Вижницької ОТГ.

Ушанувати всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, прийшли представники влади ‒ заступник Вижницької ОТГ свободівець Сергій Колотило й керівник справами РДА Микола Фуштей.

А в гімназії, де вчився хлопець, вшанувати його пам"ять зібралися жителі міста, друзі та родичі. Згадували теплим словом свого учня колишній директор гімназії Прокіп Стратій і нинішній ‒ Назар Лучик, виступив також атовець Олег Лоза.

"Сьогодні ми шануємо героїв всіх воєн і народних повстань, які боролися за українську незалежність. Так сталось, що саме 23 травня, у День героїв, ми втратили бійця московсько-української війни Віталія Крутофіста. Він став продовжувачем боротьби цілого покоління героїв, які навчались у стінах цього навчального закладу: бійців ОУН, УПА, УНР, Січових Стрільців. Дякуємо вчителям гімназії, які навчили свого учня бути патріотом своєї держави. Низький уклін родичам, батькам ‒ присутній тут мамі Олені Крутофіст та братові Володимиру Крутофісту за те, що виховали сина і брата справжньою людиною", - сказав Ілля Стринадко.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"