ВО "Свобода"

ENG

25 травня
Свободівці Заставнівщини вимагають від влади відремонтувати дороги у їхньому районі
Свободівці Заставнівщини вимагають від влади відремонтувати дороги у їхньому районі

У деяких селах Заставнівщини дороги не ремонтувались ще з совєцьких часів, а ямкові робились років 2‒3 роки тому. Це питання на різних рівнях неодноразово порушували свободівці цього району, останню заяву від імені виборців на останній позачерговій сесії Чернівецької обласної ради озвучив керівник районної партійної організації ВО "Свобода", депутат Чернівецької обласної ради Іван Апостолюк.

У своєму виступі свободівець зазначив, що під колективною заявою підписалось понад 2000 жителів Заставнівщини, які б'ють на сполох, щоб ті, від кого це залежить, допомогли відремонтувати дорожнє покриття між Чернівцями та районним центром Заставною, що проходить через села Задубрівка, Шубранець, Васловівці, Малий Кучурів та в напрямку Вербівців, Юрківців, Погорилівки, Вікна. Дороги там у вкрай занедбаному стані.

У заяві йдеться: "Мешканці району вдячні службі автомобільних доріг за середнього рівня поточний ремонт відрізку цієї дороги, але инша ділянка, на яку у 2016 р. не були передбачені кошти, і надалі лишається у жахливому стані, проведення ямкового ремонту покращує проїзд тільки на кілька місяців, після чого біля тих місць, де покладено латки, з'являються нові ями. Дорожнє покриття настільки застаріло, що проведення ямкового ремонту не дає жодного результату".

Хоч і до якости покриття відремонтованого відрізку, за словами свободівця Івана Апостолюка, також є питання. Крім того, не здійснюється контроль заборони руху транспортних засобів, маса яких перевищує 24 т. Та найбільше мешканців району турбує стан того відрізку дороги, що залишився невідремонтованим, ямковий ремонт, який проводиться, ефекту не дає. На їхню думку, державні гроші викидають на вітер, дорога потребує хоча б середнього поточного ремонту, тільки так можна забезпечити задовільне автомобільне сполучення з обласним центром.

"Люди часто питають мене, чому дороги, що ведуть до їхніх сіл, завжди ремонтують за залишковим принципом? Як мають розвиватись новостворені громади в таких умовах? Настрої жителів району вкрай негативні, є загроза соціяльного збурення, мітингів та инших проявів соціяльного невдоволення. Тому, звертаючись до влади, прошу звернути увагу на проблему та в пріоритетно виконати вимоги громадян, продовжити ремонтні роботи на дорозі Т-26-02 Чернівці ‒ Заставна. Хочу нагадати, що перші копії заяв разом із моїми зверненнями були подані ще в лютому цього року. Отож громада чекає дій від влади, а не чергових відписок про те, що не вистачає коштів", ‒ заявив лідер націоналістів Заставнівського району Іван Апостолюк.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"