ВО "Свобода"

ENG

14 червня
Свободівці та активісти Кіцманщини вшанували жертв політичних репресій
Свободівці та активісти Кіцманщини вшанували жертв політичних репресій

14 червня 2018 року в пам'ять про сумний день масової депортації буковинців, що у цей день 1941 року провели російські "визволителі", активісти та прихильники Всеукраїнського об'єднання "Свобода" в м. Кіцмань поклали квіти до меморіялу "Жертвам політичних репресій" та запалили лампадки у формі хреста. Початок масових репресій наших краян був ще у 1940 році, після так званого визволення нашого краю червоною армією.

"Захід провели, щоб вшанувати пам'ять буковинців, які були примусово переселені у віддалені райони тодішньої совєцької імперії чи переважно знищені під час тієї операції сталінськими нелюдами. То було масовим і цілеспрямованим знищенням краян за різними ознаками, зокрема, репресивна сталінська машина була спрямована на людей грамотних і заможних. Незважаючи на час доби та вік людини, буковинців забирали з їхніх помешкань і вивозили у невідомому напрямку. Як наслідок, на Північній Буковині і Хотинщині постраждала чи не кожна родина. Тому нам потрібно пам'ятати жертв депортації буковинців, щоб ті страшні події ніколи не повторилися", ‒ каже голова Кіцманської районної організації ВО "Свобода" Ігор Гринюк.

У вшануванні взяли участь представники репресованих родин Снятинчуків з міста Кіцмань, Баб'яків і Дронів із села Ошихліби Кіцманського району.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"