ВО "Свобода"

ENG

28 червня
Свободівці вимагають відремонтувати дорогу на Вижницю
Свободівці вимагають відремонтувати дорогу на Вижницю

До депутатів фракції ВО "Свобода" у Вижницькій міській раді неодноразово зверталися жителі Вижниці та навколишніх сіл з проханням посприяти у ремонті доріг, якими неможливо пересуватися. Особливе нарікання людей ‒ на ділянку траси в урочищі Судилів та вулиці Берегометській, що перебувають у критичному стані. Капітальний ремонт дороги не проводили понад 25 років (за нормами ‒ через 12 років).

За словами голови Вижницької районної організації ВО "Свобода", депутата Вижницької міської ради ОТГ Іллі Стринадка, ще в совєцькі часи тут планували значно розширити дорогу, встановити тротуари, однак ця проблема залишилась невирішеною.

Сьогодні дорога на Вижницю на згаданих ділянках нагадує руїни, адже по ній безперервно рухається щільний потік вантажного транспорту, в тому числі 30-40-тонні фури з причепами, які перевозять щебінь з кар'єру с. Іспас.

За словами свободівця, фури почали їздити в обхід, долаючи 20 км додатково, після того, як жителі с. Іспас заблокували пряму дорогу через її аварійний стан. У письмових скаргах громадян зазначено: "Аварійна дорога на крутих поворотах спуску урочище Судилів, вул. Берегометська постійно створює небезпечні аварійні ситуації, особливо за несприятливих кліматичних умов як для водіїв транспортних засобів, так і для пішоходів".

Ілля Стринадко розповідає, що на згаданих ділянках небезпечна не лише сама дорога, а й тротуари, де практично відсутні бордюри, і транспортні засоби, оминаючи ями та вибоїни, заїжджають прямо на пішохідну лінію.

Матерям з колясками тут пройти ніде, посеред тротуару з одного боку встановлені електричні стовпи, з іншого тротуар як такий практично відсутній. Двом фурам, що їдуть назустріч одна одній, при в'їзді у Вижницю розминутись, не збивши дзеркала один одному, практично неможливо.

Місцеві жителі є свідками багатьох аварій на дорозі в урочищі Судилів та вул. Берегометській: перевернуті й розбиті фури, збиті електроопори, розтрощений вантажівкою ларьок, знесений паркан тощо. Оминаючи глибочезні ями на крутому спускові, одного разу втратив рівновагу і перевернувся лісовоз. Лише за щасливим збігом обставин у цей час не було зустрічного транспорту та пішоходів.

"Таких прикладів чимало, і жителі втомилися їздити "дорогою виживання" і терпіти незручності через безперервні потоки фур та иншої важкої техніки, яка зруйнувала дощенту дорожнє полотно. Вони вимагають негайного капітального ремонту на цих ділянках з дотриманням відповідних технічних вимог. Цей відрізок дороги невеликий ‒ усього 3, 3 км (вулиці Кутська, Січових Стрільців, Берегометська та урочище Судилів), однак її потрібно ремонтувати негайно", ‒ каже Ілля Стринадко.

Враховуючи численні скарги громадян, фракція "Свободи" у Вижницькій міськраді ОТГ підготувала листа на адресу голови Вижницької міської ради Олексія Чепіля, питання винесли на обговорення сесії, що відбулася нещодавно. У листі зазначено: "Направити комісію спеціалістів з визначенням технічного стану дороги та пошкоджень будинків жителів вулиці "Берегометська", "Негайно припинити рух великовагових вантажних автомобілів по вулиці "Берегометській", "Забезпечити спокій та безпеку жителів навколишніх будинків", "Провести реконструкцію дороги з облаштуванням тротуарів".

На підставі ч. 1 ст. 24 закону "Про дорожній рух", відповідно до якого власники доріг несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, рішенням сесії міської ради листи направлено до Служби автомобільних доріг, а також голові Чернівецької ОДА Олександру Фищуку та прем'єр-міністрові Володимиру Гройсману.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"