ВО "Свобода"

ENG

30 червня
Очільник Чернівців вчасно не виконав рішення сесії ‒ червоно-чорний прапор з нагоди пам'ятної дати не встановили на Ратуші
Очільник Чернівців вчасно не виконав рішення сесії ‒ червоно-чорний прапор з нагоди пам'ятної дати не встановили на Ратуші

У цей день 30 червня 1907 року народився Роман Шухевич ‒ визначний український політичний, військовий діяч, Головнокомандувач Української Повстанської Армії (УПА), чисельність якої сягала до ста тисяч вояків, голова Генерального секретаріяту Української головної визвольної ради (УГВР), голова проводу Організації Українських Націоналістів (ОУН) в Україні.

З цієї нагоди на Центральній площі Чернівців свободівці спільно з ГО профспілка "Студентська Свобода" та Чернівецькою організацією ВГО "Моноліт" планували провести пам'ятну фотовиставку "Життя Героя України". Однак у зв'язку з поганими погодними умовами виставку, присвячену Герою України Роману Шухевичу, було організовано в офісі Чернівецької обласної та міської організацій ВО "Свобода" за адресою "Центральна площа, 4/13".

Там само відбулася зустріч із активістами-свободівцями, де йшла мова про ще одну важливу історичну подію в житті нашого народу ‒ Акт відновлення Української Держави, проголошений 30 червня 1941 року у Львові.

Проголошення відновлення Української Держави ‒ це логічне завершення багаторічного етапу визвольних змагань українського народу 20-х ‒ початку 40-х років ХХ ст.; волевиявлення українського народу до самостійного державного життя, що яскраво виявилось в утворенні органів української влади на всіх рівнях; початок відродження державницьких традицій українського народу.

Незважаючи на важливість для українського суспільства цих історичних подій, на будівлі Чернівецької міської ради не було вивішено червоно-чорний прапор. "На черговій сесії Чернівецької міської ради фракція "Свобода" запропонувала депутатам проєкт рішення щодо підняття червоно-чорного прапора з нагоди певних дат, пов'язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яти героїв. Депутати Чернівецької міської ради проголосували за цей документ. Однак Чернівецький міський голова Олексій Каспрук вчасно не виконав рішення сесії ‒ червоно-чорний прапор 30 червня на 15:00 не було встановлено на Ратуші у Чернівцях. На відміну від Чернівецької міської ради, червоно-чорний прапор 30 червня вивісили на фасаді Чернівецької обласної ради. Не зрозуміло, з якої причини керівництво Чернівецької мерії проігнорувало належне вшанування героїв, які гинули за самоствердження України саме під червоно-чорним прапором. Зрештою, ближче до вечора прапор таки вивісили", ‒ розповів голова Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"