ВО "Свобода"

ENG

27 червня
Олександр Лошков: Закон про приєднання до міських ОТГ порушує гарантоване право обирати і бути обраним
Олександр Лошков: Закон про приєднання до міських ОТГ порушує гарантоване право обирати і бути обраним

27 червня 2018 року на сесії Черкаської обласної ради з ініціятиви ВО "Свобода" депутати підтримали рішення про звернення до Верховної Ради України з питання утворення об'єднаних територіяльних громад шляхом проведення виборів.

У квітні поточного року Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України "Про добровільне об'єднання територіяльних громад" з припинення повноважень сільської, селищної ради, сільського, селищного голови територіяльної громади, що приєдналася до ОТГ. Проте ці зміни містять порушення конституційних прав громадян: у ситуації приєднання до сільської чи селищної ОТГ повноваження відповідних рад та голів припиняються за результатами проведених місцевих виборів, а під час приєднання до міської об'єднаної територіяльної громади міст обласного значення проведення місцевих виборів не передбачено.

"У законодавстві питання приєднання та об'єднання територіяльних громад взагалі не є добре пропрацьованим. Проте Закон про приєднання до міських ОТГ порушує гарантоване громадянам право обирати і бути обраним. Тому наша фракція закликає всіх підтримати це звернення", ‒ наголосив під час виступу на трибуні голова фракції ВО "Свобода" Олександр Лошков.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"