ВО "Свобода"

ENG

16 липня
Буковинські свободівці вказали на небезпеку олігархічного впливу на виборчий процес в Україні
Буковинські свободівці вказали на небезпеку олігархічного впливу на виборчий процес в Україні

16 липня 2018 року буковинські свободівці взяли участь у круглому столі "Регіональні обговорення проєкту Виборчого кодексу України", що пройшов у Чернівцях за ініціятиви регіонального представництва "Комітету виборців України" та Венеційської комісії Ради Европи.

Участь у дискусії з приводу документа, ухваленого Верховною Радою в першому читанні, відомого правника, президента Інституту виборчого права Юрія Ключковського була дуже доречною: він ґрунтовно проаналізував питання формування виборчих комісій, їхніх повноважень, функцій, принципів та процедури діяльности.

Заступник голови Чернівецької облради, керівник буковинського осередку "Свободи" Віталій Мельничук зазначив під час виступу, що демократичним процесам у країні загрожує внутрішня контрреволюція у вигляді олігархічних кланів. На його переконання, для України є два вороги ‒ путінський Кремль та внутрішня олігархічна система. Боротися лише проти зовнішнього ворога ‒ неефективно, треба посилювати державний механізм, справді дієво викорінювати корупцію в держорганах, а не імітувати цю роботу. "Важливо розуміти, що лише відсторонення олігархів від влади, на чому наполягають свободівці, може дати позитивні зміни в Українській державі", ‒ наголосив свободівець.

Під час полеміки про якісний склад виборчих комісій заступник голови обласної організації ВО "Свобода" з питань політосвіти, доктор історичних наук Марія Мандрик-Мельничук висловила застереження щодо системи ґрунтовної підготовки членів комісій: "Йдеться про фаховість і політичну незаанґажованість центрів підготовки членів ТВЕ, ОВК, ДВК. Проте навряд чи ця система у теперішніх українських реаліях, де все підконтрольне кільком олігархічним кланам, може бути реалізована, адже юридично підковані члени виборчих комісій нікому не вигідні, натомість їх часто використовують у своїх інтересах представники провладних політичних сил, яких контролюють олігархи".

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"