ВО "Свобода"

ENG

17 липня
Делегація буковинських свободівців відвідала патріотичний фестиваль на Яворині
Делегація буковинських свободівців відвідала патріотичний фестиваль на Яворині

Численна команда свободівців Буковини відвідала цьогорічну "Яворину-2018", що в урочищі Розтока поблизу села Липа Долинського району на Івано-Франківщині.

Перша поїздка свободівців Чернівецької области у ці легендарні місця, де відчутний подих історії та національний дух героїв УПА, відбулася ще 2004 року. Відтоді націоналісти постійно їдуть на "Яворину".

Минулих вихідних була чергова нагода пригадати всі зустрічі на Яворині, вклонитися героям, взявши участь у поході Хресною дорогою до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА "Олені" та до бункера "Роберта". По дорозі було 17 зупинок і на кожній з них разом зі священиками учасники ходу молилися за героїв, які загинули за волю України.

Тим часом на місці проведення фестивалю, в урочищі Розтока, проходили різноманітні спортивно-патріотичні та розважальні заходи: змагання з волейболу, шахів, армрестлінгу, перетягування линви тощо, де буковинські свободівці не пасли задніх. У поєдинку з перетягування линви, наприклад, наші хлопці зайняли почесне третє місце. Чимала заслуга у цьому керівника свободівців Кіцманщини Ігоря Гринюка, який у свій час займався підтримкою та розвитком цього виду спорту і має певний тренерський досвід. Саме під його керівництвом Дмитро Кушнірюк, Микола Собко, Ростислав Поклітар, Василь Хавко, Віорел Куку та инші учасники довели, що і на Буковині є справжні козаки, які можуть добре втримати в руках спортивну ініціятиву.

Фестиваль "Яворина", за словами голови Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Віталія Мельничука, завдяки високому патріотичному піднесенню пройшов на високому рівні. Люди гарно відпочили в гірських умовах, обмінялися позитивною енергетикою, оздоровились.

Від усіх свободівців области, які взяли участь у яворинському фестивалі, окрема подяка організаторам та упорядникам поїздки, які впродовж кількох днів зробили все потрібне для комфортного відпочинку в непростих гірських умовах: відповідальному за розвиток Чернівецької міської "Свободи" Вадиму Карповичу, заступнику голови обласної організації з політосвіти Марії Мандрик-Мельничук, керівнику юридичного управління обласної організації Ігорю Шереметі, керівнику чернівецького відділення громадської організації "Моноліт" Володимиру Кисельову, представникам чернівецької обласної профспілки "Студентська Свобода" Марії Трифан та Назару Шереметі, керівникам новоселицької та кіцманської свободівських команд. Саме завдяки загальному порозумінню чернівецька свободівська родина достойно показала себе і була однією з найкращих на Яворині.

Підтримати святковий настрій та свободівський дух на фестиваль приїхав лідер українських націоналістів Олег Тягнибок. Переможцям спортивних змагань він вручив грамоти, побажав нових звитяг, відзначивши, що в Україні патріотичних фестивалів стає дедалі більше.

"І це свідчить про те, що нація пам'ятає своїх героїв, зокрема тих, які загинули тут, на Яворині. Ми повинні передавати історію нашим дітям. Цю історію в часи совєцкої окупації замовчували. Хоча раніше нам потрібно було з року в рік доводити, що УПА, ОУН воювали проти окупантів за Україну, розвіювати всі совєцкі міти, тепер нам також доводиться боротися за правду, в тому числі за межами країни. До прикладу, кілька днів тому президент Польщі Анджей Дуда поставив ультиматум українській владі, мовляв, співпраця між нашими країнами буде можлива тільки після того, як ми почнемо в Україні процес дегероїзації УПА. Це взагалі нечуване нахабство, що українцям починають вказувати, кого можна називати героями і кого ми маємо вшановувати. Ми хіба вказуємо полякам, як їм вшановувати Пілсудського, який знищував українців?! Такі ультиматуми неприпустимі. Ми також чуємо заяви угорської й румунської влади. Але чому це відбувається саме зараз? Бо теперішня влада ‒ слабка. Не Україна погана і не її історія. А наша влада не зацікавлена в розвитку національних пріоритетів, національних інтересів. Тому сусіди починають атакувати. Але ми маємо відстоювати своє", ‒ сказав Олег Тягнибок.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"